CHP’li belediyeye yolsuzluk operasyonu! Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı

CHP'li belediyeye yolsuzluk operasyonu! Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı

Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen, Menderes Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturma dahilinde elde edilen belgelerin incelenmesi sonucunda Özdere’de inşaatı devam eden 5 yıldızlı otelin imar planına tutarsız şekilde yapımına müsade verildiği belirlendi.

SUS PAYI İDDİASI VAR

Karşılığında ise Bodrum ilçesinde yer alan iki adet villanın aracılar kullanılarak ‘sus payi’ olarak verildiği iddiasıyla ilgili Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç, mimarlık şirketinin sahibi ve otel müdürü gözaltına alındı.

EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Soruşturma zarfında dün gözaltına alınan 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri ise sürüyor. Soruşturmanın 2018-2021 yılları arasındaki çöp toplama ve iş makinesi kiralama gibi ihaleleri kapsadığı belirtildi. Zanlıların ihaleye fesat karıştırmak ve sus payi almakla suçlandığı belirtildi.

Son Dakika: Yolsuzluk operasyonu kapsamında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına gözaltına alındı

32 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yanlamasına, yolsuzluk soruşturmasında gözaltı sayısı 32’ye çıktı. Çok sayıda şüphelinin olduğu operasyonun ‘ihalelerde usulsüzlük’ ve ‘sus payi’ edinmek üzere 2 dalga halinde yapıldığı belirtildi. 28 kişinin gözaltına alındığı dünkü operasyonun da ihaleler ile ilgili olduğu bildirildi. 4’ü eski, 3’ü mevcut belediye dönemine ait çöp birleştirme, meslek makinesi ve araç kiralama ihalelerinin soruşturmaya konu edildiği öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Emniyetteki işlemleri süren Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ise konu ile ilgili yazılmış yorumlama yaptı. Kayalar açıklamasında, “Bazı basın yayınlama kuruluşlarında hakkımda yer alan şahsıma adli işlem uygulandığına dair haberlerin herhangi bir realite payı yoktur. Soruşturma dahilinde ifademe başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü’ne gelip, görevimizi yerine getirdik. Yapılan operasyonla ilgili adli süreç devam etmekte olup, süreci yakından peşine düşüp takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.