CHP’li Kasap,

CHP'li Kasap,

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, düzenlediği basın toplantısında , CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın öne sürdüğü “25 bin lira alan aile hekimi yok” iddiasıyla ilgili konuştu.

“AİLE HEKİMİ 24 BİN LİRA ALIYOR”

Güneş, Kasap’ın Mecliste, ” Türkiye’de 25 bin lira bölge aile hekimi değil; bir tane olduğunu göstersinler milletvekilliğinden istifa edeyim.” biçiminde açıklamalarda bulunduğunu hatırlattı. Kanıtsız konuşmayacağını açıklayan Güneş, “Amacımız Fazıl Bey’in istifa etmesi yok ama doğruları bilmesi anlamında söylüyorum; normalde tabip olup aile hekimliğine geçen birey yüzde 27’lik vergi dilimine girdikten daha sonra mayısta en yüksek 24 bin 651 lira alıyor, bu ocak ayında aşağı yukarı 28 bin lira civarındaydı. minimum alan da 11 bin, 12 binlerdeydi. Uzman aile hekimlerinde bu rakam mayısta en yüksek 25 bin 500 lira, bunun en düşüğü 14 bin lira, ortalaması da 21 bin lira.” bilgisini verdi.

“BUNDAN SONRASİ KENDİNE KALMIŞ”

Elindeki doktorların bordrolarını gazetecilerle paylaşan Güneş, “Sizden istirhamım bunu Ali Fazıl Bey’e verin, baksın. Bundan daha sonra gerisi kendine kalmış.” dedi.

“VATANDAŞI KANDIRMANIN ANLAMI DEĞIL”

Marmaris’te yangın bölgesinde incelemelerde yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yangın bölgesinde yaptığı açıklamalara muhabere eden ve Ankara’daki sel felaketini andıran Güneş, “Doğal afet aleyhinde sayın Kılıçdaroğlu ne yapabildi? Sahada gördünüz İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu vardı. Vatandaşı kandırmanın anlamı yok.” değerlendirmesinde bulundu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.