Çocuklarına şiddet uygulayan alkollü kocasını öldüren kadın, tahliye edildi!

Çocuklarına şiddet uygulayan alkollü kocasını öldüren kadın, tahliye edildi!

4 Ocak’ta saat 19.30 sıralarında Beyşehir ilçesi Hamidiye Mahallesi’nde meydana gelen olayda, eve alkollü geldiği öne sürülen Mustafa Koç (48), sözde lavabonun kenarında gördüğü böcek nedeniyle 17 yaşındaki oğlu ve 13 yaşındaki kızı ile eşi Fatma Koç’u (52)dövmeye başladı. 3 çocuk annesi Fatma Koç, saldırıdan kurtulup mutfaktan aldığı bıçağı eşinin göğsüne saplayarak öldürdü. Olayın arkasından gözaltına alınan Fatma Koç tutuklandı.

“OĞLUM DEMEKTEN UTANIYORUM”

Hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan dava açılan Fatma Koç, Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün başta egemen karşısına çıktı. Duruşma heyeti duruşmada önce tarafları dinledi. Davaya katılarak davacı olmadığını söyleyen Mustafa Koç’un annesi Güllü Koç, “Ona oğlum demekten utanıyorum. Çok ızdırap eden biriydi. Ben gelinimden şikayetçi değilim o karıncayı bile incitmeyen bir bayan. Oğlumun yanında ona 24 sene katlandı. Ben gelinimin tahliyesini istiyorum” dedi.

Şiddet uygulayan kocasını öldüren Fatma tahliye edildi, kayınvalidesi sevinçten ağladı

“ANNEM BİZİ KURTARMAK İSTEDİ”

Fatma Koç’un oğlu E.K duruşmadaki ifadesinde, “Babam kesintisiz ızdırap ederdi, döverdi, içki alırdı. Annem kesintisiz engel olmaya çalışırdı. Olay günü alkollü geldi. Annem ve ben kolundan tutup içeri aldık. Tuvalete gitti duvardaki örümceği görmüş. Kardeşimi çağırdı, kafasından tutup duvara vurdu. Sonradan kardeşimi kafasını duvara vura vura götürdü. Kardeşimi kurtarmaya çalıştım, ‘baba vurma’ dedim. ‘Ölsün gebersin’ dedi. Annem mutfaktan bıçağı alıp babama gösterdi. ‘Çocukları bırak’ dedi. Annemin üzerine gitti, annem bıçağı savurdu. Annem bir daha savurdu, o sırada babam tokat attı. Annem savurduğu bıçağı görmeden o sırada bıçak göğsüne gelmiş. Babam göğsünü tutarak içeri girdi annem bağırmaya başladı. ‘Çocuklar takviye edin’ dedi, ambulans geldi. O sırada babam ölmüştü” dedi.

Kızı H.K. ise “Babam aralıksız alkollü gelirdi. OIay günü babam eve küfrederek geldi. Bana kapıda ‘bana niye bakmıyorsun’ diyerek tokat attı. Annemden para istedi. Annem ‘nereden bulayım’ dedi. Babam anneme yumruk ve tokat attı. Beni duvara çarptı. Annem bıçağı korkutmak amaçlı aldı. Annem kimseye zar verecek biri yok. Daha Sonra bıçağı savurdu göğsüne battı. Babam annemin elinden tuttu bıçak yere düştü. Babam göğsünü tutarak odaya gitti annem bağırdı ‘babanıza bir şey oldu’ dedi. Sonra ben babaannemlere haber verdim” biçiminde konuştu.

Şiddet uygulayan kocasını öldüren Fatma tahliye edildi, kayınvalidesi sevinçten ağladı

“KIZIMIN YANAĞINDA 5 PARMAĞININ İZİ ÇIKTI”

Fatma Koç da savunmasında durum günü eşinin eve alkollü geldiğini kızıyla birlikte odaya aldıklarını belirtti. Bu sırada eşinin, kızına tokat attığını belirten Fatma Koç, “Kızımın yanağında 5 parmağının izi çıktı. Çocuğum ağlayamadı bile. Çünkü ağladığında da dövüyordu. Salona geçip üstünü çıkardı. Sonra lavaboya bu arada benim ve kendi ailesine küfür ediyordu. Kendisi renkli haplardan kullanıyordu. Bunlar uyuşturucuya benzer haplardı. Benden ilaç alacağım, diyerek para istedi. Paranın olmadığını söyleyince de bana yumruk ve tokatla saldırdı. Daha önce de uyguladığı şiddete dişlerimi kırmıştı” dedi.

Şiddet uygulayan kocasını öldüren Fatma tahliye edildi, kayınvalidesi sevinçten ağladı

“KIZIMIN KAFASINI TUVALETİN BETONUNA DÜRÜST SÜRTTÜ”

Eşi Mustafa Koç’un lavabonun kenarında örümcek görmesi üstüne kızını çağırıp saçından tuttuğunu bildiren Fatma Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kızımı çağırıp saçından tuttu. Tuvaletin betonuna doğru kafasını sürttü. Ben de oğlumla birlikte kızımı bırakması için asıldık. Hatta oğluma ‘sen çekil sana vurmasın’ dedim. Bu sırada oğluma da dayak attı. Kızımın kafasına vurdu. Ayağa kaldırdı. Eliyle saçlarını tutarak sokak kapısına doğru sürükledi. Tesadüfen hepimize vuruyordu. Yan mutfak kapısı açıktı. Daha öncesinde kızımın boğazına bıçak dayamıştı. Ben de mutfak kapısına yaklaşınca korktum. Mutfaktaki bıçağa baktı. Tekrar benzer şeyi yapacağını düşünerek ürkütmek amacıyla o almadan bıçağı ben aldım. Bıçağı görür görmez benim üzerime geldi. Bir eliyle de kızımı saçından sürüklüyordu. ‘Ben o bıçağı alırsam, hepinizi keserim, doğrarım’ dedi.

Ben de korktum. Kızımı kendime doğru çekmeye çalıştım. Bırakmıyordu. Bana yumruk sallıyordu. Kafa attı. Benim kafam geriye doğru gitti. aniden benim bıçağı tutan elimi tuttu. Onu da bana dürüst savurmaya başladı. Kafam geriye sırası gelmişken ben bıçağın nereye gittiğini bilmiyorum. O an benim bıçak olan elimi çektiği için bıçak girmiş. Ben hala kızımı kurtarmaya çalışıyordum. Benim elimle birlikte bıçağı çıkarmış, bir yandan bana vuruyordu. Bıçağın nereye saplandığını görmedim. Eşim herhangi bir ses çıkarmadı. Sonradan kızımı bıraktı. Evin büyük odasına gitti yüz üstü yere düştü. Ben bağırmaya başladım. ‘Babanıza bir şey oldu’ diyerek yanında gittim. Kendisi çevirince bıçaklandığını anladım. Çocuklarıma ambulansla polisi çağırmalarını söyledim”

Şiddet uygulayan kocasını öldüren Fatma tahliye edildi, kayınvalidesi sevinçten ağladı

“KOLUMU BAĞLAYIP TERS İLİŞKİYE ZORLARDI”

Fatma Koç, 24 yıldır evliliği boyunca eşinden sürekli kuvvet gördüğünü belirterek, “Cinsel ilişkiye girerken benim kolumu bağlayıp, ters ilişkiye zorlardı. İstemediğim halde tecavüz ederdi” dedi. Fatma Koç ve tanıkların ifadesinin arkasından cumhuriyet savcılığı, suçun katalog suçlardan olduğunu belirterek tutukluk halinin devamını talep etti.

TAHLİYE OLDU

Duruşma heyeti “Üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut kanıt durumu, delillerin büyük ölçüde yığılmış olması, tutuklamanın bir önlem olması, sanığın değişmez ikametgah sahibi oluşu ve tutuklulukta geçirmiş olduğu zaman dikkate alınarak ‘Bihakkın tahliyesine’ ve yurt dışı yasağının konmasına’ kararını verip oy birliğiyle tahliye etti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Şiddet uygulayan kocasını öldüren Fatma tahliye edildi, kayınvalidesi sevinçten ağladı

KAYINVALİDESİ SEVİNÇ GÖZYAŞLARI DÖKTÜ

Bu karar duruşmayı takip etmeye gelen Fatma Koç’un çocukları, ailesi ve kayınvalidesi tarafından keyifle karşılandı. Kaynana Güllü Koç, mutluluk gözyaşı döktü.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.