Coinbase 1.1 milyar dolar zarar etti

Coinbase 1.1 milyar dolar zarar etti

Coinbase, 2022’nin nisan-haziran dönemine ilişkin bilançosunu açıkladı. Buna kadar, şirketin geliri yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla takriben yüzde 61 azalarak 803 milyon dolara düştü. Coinbase, geçen yılın aynı döneminde 2 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

KRİPTO PARA BORSASINDA BÜYÜK ÇÖKÜŞ

Coinbase, bu yılın ikinci çeyreğinde kripto paralarda yaşanan düşüşün etkisiyle takriben 1,1 milyar dolar hasar etti. Şirket, geçen yılın nisan-haziran döneminde 1,6 milyar dolarlık kar açıklamıştı.

Kripto para borsasının hisse başına zararı da bu dönemde 4,98 dolar oldu.

ŞİRKET HALEN UMUTLU

Coinbase’den yapılan açıklamada, kripto para piyasasının layık, makroekonomik şartlar ve kripto kredi ortamındaki şoklar sebebiyle ikinci çeyrekte yaşanan takriben yüzde 60’lık düşüşe rağmen şirketin bu teknolojinin geleceğine dair iyimser olmaya devam ettiği belirtildi.

Yılın ikinci çeyreğinin kripto para şirketleri için bir “sağlamlık testi” olarak nitelendirildiği açıklamada, çarpıcı piyasa hareketlerinin kullanıcı davranışını ve operasyon hacmini değiştirerek işlem gelirini etkilediği kaydedildi.

YARI YARIYA DÜŞTÜ

Açıklamada, geçen yılın ikinci çeyreğinde 462 milyar dolar olan operasyon hacminin, bu yılın aynı döneminde 217 milyar dolara gerilediği bildirildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir