Cumhurbaşkanı Erdoğan meydandaki pankartı gösterip 6’lı masayı eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan meydandaki pankartı gösterip 6'lı masayı eleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da yapımı tamamlanan hizmetlerin toplu başlangıç töreninde konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan ve muhalefete ilişkin eleştirilerde yer alan Erdoğan, “Şurada bir afiş var” diyerek üzerinde “6’lı Masa Menüsü” yazar bir pankartı dikkat çekici etti.

“YE YİYEBİLDİĞİN DEK”

CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA, Saadet Partisi ve Halkçı Parti liderlerinden oluşan 6’lı masayı kasıt alan Erdoğan, “6’lı masa menüsü diyorlar. Her Hâlükarda siz bu menüyü görmüşsünüz. Ne var bu menüde; yalşan çorbası, koltuk kebabı, Kandil dolması, Laf salatası, Selo kahvaltısı var. Diğer Washington portakalı var. Ye yiyebildiğin kadar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şurada bir poster var' diyerek 6'lı masanın menüsünü saydı

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Dün meydana gelen depremden dolayı Çorumlu kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 3,5 yıllık hasretin ardındaki dünyanın merkezi Çorum’da yeniden yüz yüze sizlerle birlikte olmanın memnuniyeti içindeyim. Biz Çorum’u özlemiştik, sizleri çok göresimiz gelmişti. Çorumlu kardeşlerimizin de bizleri göresi gelmiş.

“YİNE BİRİLERİ ÇIKACAK ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞACAK”

Çorum’a olan bir şükran borcumu huzurlarınızda anlatmak istiyorum. 2019 mahalli idareler seçimi öncesinde bize verdiğiniz söze sahip çıktığınız için her birinize teşekkür ediyorum. O gün kışın soğuğu ve ayazına karşın meydanlara sığmamıştık, Çorum bugün de tarih yazıyor.

Milletin adamı, milletin partisi Cumhur İttifakı varken gayrısına meyletmeyen bütün Çorumlulardan Allah razı olsun diyorum. Tekrar birileri çıkacak, şu sevdaya balçik atmaya kalkacak. Tekrar bazı kendini bilmezler aramızdaki muhabbete kara çalmaya yeltenecek. Otel salonlarını dolduramayanlar şu sevgi selini hafife alacaklar.

ÇORUM’A YAPILAN YATIRIMLAR

Millete hizmetten nasibi olmayanlara inat Çorumla birlikte 81 vilayetimizin tamamına eserlerimizle mührümüzü vurmayı sürdüreceğiz. Çorum’a gelirken elimiz anlamsız gelmedik. Güncel yatırım bedeli 3 milyar 263 milyon lirayı aşan 78 kalem eserin açılışını bugün yapıyoruz.

Okulları, Kuran kurslarını, aile sağlığı merkezlerimizle 112 istasyonlarını, ilçe halk müziği kütüphanesini Çorum’un emrine veriyoruz. 15 bin birey kapasiteli Çorum Şehir Stadyumunu tamamlayarak sporcularımızın kullanımına açtık.

Bundan 21 sene önce gönülleri fethetmek için nasıl bir azme sahipsek bugün de aynı kararlılıkla yolumuzda yürüyoruz. Aradan geçen yıllarda zorluklarla karşılaşsak da hizmet davamızdan geri adım atmadık. Hayal kurmaktan vazgeçmedik.

Geriye dönüp baktığımızda ülkemizin her karış toprağında mührümüzün olduğunu görüyoruz. Birileri masa kurup kötüleme üretirken, biz eser, hizmet üretiyoruz. Birileri sahte gündemlerin arkasından ömür tüketirken biz Türkiye’yi dünyanın birincil 10 ekonomisinden biri yapmanın mücadelesini veriyoruz. Yeri geliyor Ukrayna, yeri geliyor Rusya’dayız. Çünkü biz Türkiye’yiz.

TERÖRLE MÜCADELE

Sınırlarımız içinde terör örgütlerine nefes aldırmadığımız gibi sınır ötesinde de teröristlerin tepelerine biniyoruz. Bunu da itimat silahlar değil, yerli helikopterlere, SİHA’larla yapıyoruz. 20 yıl önce savunma sanayisi yüzde 70 dışa bağımlı ülkeyi, silah ihraç eden ülke haline getirdik. Türkiye’ye az kalsın çağ atlattık. Kurduğumuz ilişkilerle diplomaside Türkiye’nin konumunu güçlendirdik. Hadiseleri tribünden bakmak yerine krizlere müdahil oluyor, savaşan tarafları aynı zeminde buluşturabiliyoruz.

DÜNYADA ENERJİ KRİZİ

Avrupa kışı nasıl geçireceğiz diye düşünürken, biz stratejik araştırmalar yürütüyoruz. Boru hattı projeleriyle ülkemizi en önemli enerji köprüsüne dönüştürdük. Arama sondaj faaliyetlerini kendi gemilerimizle icra ediyoruz.

Doğalgazı çıkardığımız andan itibaren bu ülke ayrı olacak. Fazla daha zinde olacak. Halkımıza yansıması da öbür olacak.

Salı günü 4’üncü sondaj gemisini Mersin’den Mavi Vatan’a gezgin ettik. Derhal kendisinden müjdeli haberler bekliyoruz. Karadeniz’deki keşfimiz gibi güzel haber alacağımıza inanıyorum.

Ülkeye ve millete hizmet nasip işidir. Atalarımız bunun için zor kullanarak güzellik olmaz demişler. AK Parti biz de memleket işi gönül işi demişiz. Hizmette gözü olmayanların içler acısı halini sizler de görüyorsunuz. Birilerinin nelerle uğraştığını sizler de takip ediyorsunuz.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir