Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Kredi Kooperatifi’nde büyükbaş hayvan etinin yüzde 30-35 gibi bir indirimle satışına başlayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Kredi Kooperatifi'nde büyükbaş hayvan etinin yüzde 30-35 gibi bir indirimle satışına başlayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce fiyatları indirmeleri konusunda direktifler verdiği Tarım Kredi Kooperatifi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Devlet Su İşleri’nin 34 Adet Hidroelektrik Santral Açılışı’nda konuşan Cumhurbaşkanı, “Tarım Kredi Kooperatifi’nde büyükbaş hayvan etinin yüzde 30-35 gibi bir indirimle satışına başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“ETİKETTE BAŞA BAŞ SATACAKSINIZ”

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerine verdiği talimatı detaylarını da anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ürünlerin girdi ve çıktı fiyatıyla satılarak vatandaşların korunması istediklerini belirtti. Erdoğan, yeni uygulanacak fiyat tarifesinden sonradan vatandaşın bakımlı bir nefes alacağını dile getirdi.

“PİYASALARIN DENGESİNİ BOZANLAR HİZAYA GELECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili sözlerinin devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Biz söz değil, iş üretiyoruz. Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, artık koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabahleyin Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı’yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız. Ülkemizin her yerinde umulan koyun-kuzu geçerli değil. Karadeniz’de daha çok büyükbaş makbuldür. Bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek. 1300 tane Tarım Kredi Kooperatifi’nin marketi var. Tarım Kredi’nin öteki ürünlerinde de, şeker, ayçiçek yağ, 30-40 çeşitlilik ürünlerde de hızla indirime gidecek.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir