Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti kurucularına mektup: Seçimlerde bir kez daha desteğinize talibiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti kurucularına mektup: Seçimlerde bir kez daha desteğinize talibiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002’den bu yanlamasına sürdürdüğü iktidar göreviyle Türk siyasi tarihindeki yerini aldı. 14 Ağustos’ta AK Parti’nin 21. yılı kutlanacak. Pazartesi günü yani 15 Ağustos’ta ise “Bir olduk 21 olduk” temasıyla ATO Congresium’da bir program düzenlenecek.

“ÇIKTIĞIMIZ YOLA İLK GÜNKÜ HEYECANLA DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti’nin kuruluşunun yıl dönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan kuruculara bir mektup gönderdi. Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere yönelik mesajların verildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Değerli kardeşim; sizi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Bundan 21 sene önce, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti’nin devlete ait kuruluşunu tamamlayarak milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye talip olmuştuk. ‘Bir olduk, 21 olduk’ şiarıyla çıktığımız bu yolda birincil günkü heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Hamdolsun milletimiz de kuruluşumuzun üzerinden 16 ay geçmeden girdiğimiz birincil seçimde, partimizi açık ara farkla iktidara getirerek bize olan güvenini göstermiştir.

“2023 SEÇİMLERİ KRİTİK ÖNEME SAHİP”

Türkiye’nin; vesayetin sancılarıyla kıvrandığı, geri kalmışlığın yükünün aşağı ezildiği, kararlılık ve güvensizlik bataklığında çırpındığı, dört bir yana yargı ve serbest taleplerinin yükseldiği, velhasıl tarihin en bunalımlı dönemlerinden birini yaşadığı bir süreçte üstlendiğimiz bu ağır sorumluluğun hakkını tahsis etmek için gece gündüz çalıştık. Bugün dönüp geriye doğru baktığımızda, 20 yılda asırlık bir demokrasi ve yeniden yapılanma hamlesi gerçekleştirdiğimizi gönül rahatlığıyla müşahede ediyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora her alanda Türkiye’nin sadece eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte oluşturacağı atılımların da altyapısını kurduk. Şimdi bu güçlü altyapının üzerinde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu inşa ederek ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirmek istiyoruz. Bunun için 2023 seçimleri kritik öneme sahiptir.

“TÜM MESELELERİ NASIL ÇÖZDÜYSEK BUGÜNKÜ SIKINTILARA DA ÇARE BULACAĞIZ”

Kuruluşundan beri girdiği her seçimden birinci çıkan AK Parti olarak, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde bir kere daha desteğinize talibiz. İnşallah partimizin bir sonraki kuruluş yıl dönümü mutluluğunu, ülkemizi hedeflerine bir adım daha yaklaştırmış bulunmanın gururuyla, yeniden defalarca beraber yaşayacağız. Ülkemizin bugüne kadarki bütün meselelerini nasıl çözdüysek, bugünkü sıkıntılarına da yeniden biz çare bulacağız. Partimize bugüne kadar oyları ve dualarıyla destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.