Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’na

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na

Soçi’de Putin’le görüşmesinin peşinde dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Bay Kemal” demesi hakkında da konuştu.

“KABULLENMEKTE ÖNCE ZORLANDI”

Erdoğan, “Siz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken sürekli ‘Bay Kemal’ ifadesini kullanıyorsunuz. O da ‘Evet ben Bay Kemal’im dedi. Buna dair ne diyorsunuz? Bay Kemal demeye devam edecek misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bay Kemal tabii uzun zamandır kendisine lütfettiğimiz bir isimdi ama bu ismi kabullenmekte önce zorlandı, sonra kabul etti. Bize düşen nedir? Bahtı Açık olsun demektir. Ama enkaz olan bir şey daha var, bizim bu ziyaretler de kendisini rahatsız ediyor. Biz bu ziyaretleri yapacağız. Ne Bay Kemal asıl muhalefet olarak ne yavru muhalefet, onlar bu nesil şeylere giremezler.Bizim şu 40 takvim siyasetimizin tamamı elhamdülillah bu yolda geçti. Dünyanın gitmediğimiz ülkeleri istisnadır, nadirdir. Bundan sonraki süreçte de Rabbimizin bize verdiği ömür her tarafında bunları inşallah yapmaya devam edeceğiz.”

“BAY KEMAL” İFADESİNİ SAHİPLENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son aylarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na her fırsatta “Bay Kemal” diyerek hitap ediyordu. Kılıçdaroğlu da geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de düzenlenen Milletin Sesi Mitingi’nde yaptığı konuşmada,Erdoğan’ın kendisine hitaben kullandığı “Bay Kemal” ifadesini sahiplendi. Erdoğan’a seslenen CHP lideri, “Yahu Bay Kemal almak için bütün hayatımı verdim. Bay Kemal banal bir olay yok. Söyleyeyim Bay Kemal olmak için önce ahlaklı olacaksın, Bay Kemal edinmek için kul hakkı yemeyeceksin, Bay Kemal edinmek için adaletli olacaksın, Bay Kemal edinmek için emperyal güçlerin aleyhinde diz çökmeyeceksin. Sen kim, Bay Kemal kim?” demişti.

CHP Genel Başkanı, Balıkesir’deki konuşmasının bu bölümünün videosunu “Bay Kemal” notuyla Twitter hesabında da paylaşmıştı. Hatta CHP lideri Twitter profiline de “Bay Kemal” yazmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'Bay Kemal' göndermesi: Zorlandı ama sonra kabul etti

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.