Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin önceki günkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı verdi. Marketlerinin kar amaçlı kurulmadığının altını çizen Erdoğan, “Fiyatları düşürün, vatandaş daha uygun fiyata alabilsin” dedi.

Gelen bu açıklamalar sonrası Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketler bazı ürünlerin fiyatlarını aşağıya çekmeye hazırlanıyor. Yapılacak düzenlemenin detaylarını anlatan CNN Türk Muhabir Melike Görür, şu ifadelere yer verdi: “Tarım Kredi marketlerinde dana etinde indirim bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı vermişti. Konu AK Parti Merkez Karar ve Idare toplantısında gelmişti. Erdoğan kar amacının güdülmediğini söyledi ve ‘indirime gidin vatandaş ucuza alabilsin’ dedi. Vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceğinin de altını çizmişti Erdoğan.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Talimatının verilmesiyle çalışmalar başladı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci dana etine indirim getirilmesi için alıştırma başlattı. Geçtiğimiz hafta kuzu etine yüzde 25 indirim olmuştu. Buna kadar fiyatlarda ceset kuzu 129 liradan 98 liraya düşmüştü. Kuzu pirzola 181 liradan 137 liraya, kuzu gerdan 114 liradan 86 liraya düşmüştü. Hemen gündemde büyükbaş hayvanlar var.

BİRÇOK ESAS GIDA ÜRÜNÜNDE İNDİRİM YAPILACAK

Dana etinde yüzde 25 oranında indirim gelmesi bekleniyor. Ardından ise temel gıda ürünlerine indirim yapılması bekleniyor. Et, süt, yumurta, yağ, şeker gibi ürünlerde indirim yapılması bekleniyor. Gaye öteki marketlerdeki yanına varılmaz pahada fiyatların azaltılması, böylece vatandaşın daha yerinde fiyatlı ürünleri alabilmesi sağlanacak. Kuzu etinden daha sonra hemen sıra dana etinde arkasında temel gıda ürünlerine indirim gelmesi bekleniyor. Tarım Kredi Kooperatifleri’nde indirimli olarak satılması için araştırmalar devam ediyor.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir