Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Tarım Kredi marketlerindeki indirim, 15 Ağustos Pazartesi günü başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Tarım Kredi marketlerindeki indirim, 15 Ağustos Pazartesi günü başlıyor

Tarım ve Kredi Kooperatifleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla marketlerde fiyat indirimine gitti. Marketlerdeki indirimler, 15 Ağustos Pazartesi’nden itibaren başlayacak. Tarım Kredi, birincil etapta 30 ürünün indirime gireceğini, bu indirimlerin devamının geleceğini açıkladı.

TALİMATI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin dünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Erdoğan, dün de Ankara’da DSİ’nin açılışında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“KIRMIZI ETTE YÜZDE 30-35 ARASI İNDİRİM UYGULANACAK”

Erdoğan, kırmızı ette de indirim uygulanacağını açıklama ederek, şunları söyledi: “Biz laf yok meslek üretiriz. Tarımdan istihdama, Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar Tarım Kredi Kooperatifleri talimatı aldı. artık koyun kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabahtan Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanımda konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle onların da satışına başlayacağız.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.