Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret ettiği cemevinin dedesi hedef gösterildi: Beni AK Parti’nin dedesi ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği cemevinin dedesi hedef gösterildi: Beni AK Parti'nin dedesi ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Mamak’taki Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyareti sırasında cemevinin duvarındaki Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk resimlerinin boyayla kapatılıp, diğer duvara çerçeveli resimlerinin asılması Alevi cemaatini ve derneklerini böldü. Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu üyesi büyükbaba Hüseyin Öz, ziyaret sonrası büyük anlaşmazlıkların ortaya çıktığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği cemevinde ortalık karıştı: Beni AKP'nin dedesi ilan ettiler

“HAKARET İÇERİKLİ TELEFONLAR GELİYOR”

Kendisine çok sayıda hakaret içerikli telefon geldiğini açıklayan Öz, “Bana fazla sayıda hakaret içerikli telefon geliyor. Beni, ‘AKP’nin dedesi’ ilan ediyor ve gaye gösteriyorlar. Laiklik, Mustafa Kemal, Cumhuriyet benim kırmızı çizgilerimdir. Cumhurbaşkanı’nı ağırlama eden benmişim gibi gösteriliyor. Keza gelebilir, bundan bir hastalık duyulmamalı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği cemevinde ortalık karıştı: Beni AKP'nin dedesi ilan ettiler

“İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDAYIZ”

Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk’e konuşan Öz, ziyaret sonrası ikiye bölündüklerini belirterek, “Böyle bir ziyaret olacağını vakıf başkanı biliyormuş. İki gün önce kimseye söylenmemesi ricasıyla bize söyledi. şimdi ikiye bölünmüş durumdayız. Dernek ve vakıf birbirine karşı ayla geldi. Ben dernek yönetimindeyim. Bize dönük eleştirilerin başında ‘Niçin resmin üstünü boyayla kapattırdınız?’ sorusu geliyor. Art niyetimiz yoktu. Çerçeveli resimler Cumhurbaşkanı geldiğinde asılı olduğu yerde kalacak. Yeni çerçeveler yaptırılıp, boyanan yağlıboya resimlerin yerine asılacak. Böylece cemevinin iki duvarında Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk’ün ikişer devlete ait olacak” biçiminde konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir