Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi: Bir hataydı

Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi: Bir hataydı

Karar TV’nin konuğu olan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, başbakanlıktan ayrılırken yaptığı konuşmadan pişman olduğunu dile getirdi.

O konuşmayı yapmakla kusur ettiğini söyleyen Davutoğlu, bu durumun her yerde karşısına çıkarıldığını belirtti.

“O KONUŞMAYI YAPMAKLA KUSUR ETTİM”

Davutoğlu, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla kusur ettiğimi şimdi kabul ediyorum. O gün tek düşüncem vardı aman devlet hasar görmesin, aman AK Parti hasar görmesin. Tek tesellim doğabilecek bir krizin FETÖ’cü ya da başka unsurlar göre kullanılmasına yol açılabilirdi, onu engellemiş oldum. Ama en azından o dozda bir konuşma yapmazdım. Çünkü yeniden karşıma çıkarıyorlar, sen o kadar dedin böyle dedin diye. Peki ben böylece dedim de aklımı ve vicdanımı kenara koydum mu çağırmak bu? Aynı konuşmada o günden sonra konuşacağımı da söylüyorum. O günlerde yine de parti içinde konuşan yegane kişi bendim. Partinin gidişatıyla ilgili sonrasında da, her aşamada çetin mücadeleler verdik. Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık.”

DAVUTOĞLU VEDA KONUŞMASINDA NE DEMİŞTİ?

Davutoğlu’nun AK Parti kongresindeki veda konuşmasında uyarı çeken ifadeler şu şekildeydi:

“Bugün burada gerçekleştirdiğimiz kongrenin de bir vefa kongresi olmasını diliyorum. AK sevdalılar için bu bir veda yok, vefa kongresi olmalıdır. Biz makamlara, mevkilere, koltuklara veda ederiz fakat ahdimize, ilkelerimize katiyen veda etmeyiz, asla dönmeyiz, katiyen bırakmayız. Biliriz ama bu fani dünyaya veda edeceğiz, geriye milletimize verdiğimiz sözler kalacak. Allah bizleri vefa yolundan ayırmasın.

Rabbim bu harekete, 14 sene baştan başa ülkeme hizmet etmeyi nasip etti. Rabbime şükürler olsun. Allah aziz milletimizi tekrar tekrar payidar eylesin. Sayın Cumhurbaşkanımızdan devraldığım bu şerefli görevi devredeğim. Sayın Binali Yıldırım’ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu hareket, bu yol, bu dava milletimizindir. Yegane talebim haklarınızı helal etmenizdir. İstemeden kalbini kırdığım kardeşim varsa haklarını helal etmesini diliyorum. Bizim aramızdaki senet iki âlem bağıdır. Birbirimizin hukukunu gözetmek her şeyden daha önemlidir. Bundan sonra içinizde, aranızda hizmet etmeye devam edeceğim.

Şahitliğinizi alarak ayrılmak istiyorum. AK Parti’nin birliğini, beraberliğini, davasını gözetmek için her şeyi yaptığımıza şahitlik eder misiniz? Gece gündüz çalıştığımıza tanıklık eder misiniz? Türkiye’nin birliğini, beraberliğin, milletimizin rahatlık ve refahını gözetmek üzere gece gündüz çalıştığımıza tanıklık eder misiniz? Yönlerini Türkiye dönmüş, ellerini semaya açıp medet bekleyen tüm mazlum milletlerin hukukunu koruduğumuza, gönül coğrafyamızın dertleriyle dertlendiğimize, onlarla gözyaşı döktüğümüze tanıklık eder misiniz? Sizin bu şahitliğini ölene kadar kalbimde taşıyacağım.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir