DEVA Partisi lideri Ali Babacan’dan çarpıcı iddia: Hükümet eylülde karar alıp kasımda seçime gidebilir

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan çarpıcı iddia: Hükümet eylülde karar alıp kasımda seçime gidebilir

Bir dizi faaliyet için Denizli’de bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, 2023’te gerçekleşecek seçimlerle ilgili de konuştu.

“SEÇİMDEN DAHA SONRA YENİ SİSTEME GEÇİŞ YAPACAĞIZ”

Türkiye’nin yarınlarıyla ilgili fazla detaylı hazırlıklar yaptıklarını gösteren Babacan, çeşitli eylem planları hazırladıklarını açıklama etti. DERMAN Partisi’nin, “altılı masaya katkı veren” partilerden birisi olduğunu hatırlatan Babacan, “Allah şans ederse seçimlerden daha sonra kaliteli çoğunluğu mecliste sağlayarak tüzük değişiklikleriyle beraber güçlenmiş parlamenter sisteme ülkeyi dinmek için mücadele göstereceğiz, katkı vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SEÇMENİN 3’TE 1’İ DERMAN PARTİSİNİN VARLIĞINDAN HABERSİZ”

Yapılan anket çalışmalarının gerçeği yansıtmadığını savunan Babacan, şöyle konuştu: “Biz kendimiz de hem bu haziran ayından bu yana kendimizi ilk kere şöyle bir sahada baktırıyoruz. Dolayısıyla bizi dinleyen ve anlamaya çalışan fazla geniş bir kitle var. Bize olumlu bakan çok daha geniş bir kitle var lakin demin daha partimizin adını duymayan da bir kitle var. Yani az kalsın derhal seçmenin galiba üçte biri terbiyesizce DEVA Partisi’nin varlığından henüz habersiz.”

BASKIN SEÇİM İHTİMALİ VAR

Babacan, bir gazetecinin sorusu üzerine, “hakim seçim” ihtimalinin, “zayıf” da olsa bulunduğunu kaydetti. Hükümetin bu yıl eylül ayında karar alıp kasımda seçime gidebileceğini öne süren Babacan, “Dolayısıyla böyle bir ihtimal var lakin güçsüz olasılık. Biz bütün teşkilatlarımıza söyledik, ‘Hazır olun, böyle bir şey olabilir’ dedik ama daha kuvvetli olasılık seçimin vaktinde yapılması.” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir