DEVA Partisi’nden anket şirketine ‘Kılıçdaroğlu’ talimatı! Ali Babacan çıkacak sonuca göre önemli kararlar alacak

DEVA Partisi'nden anket şirketine 'Kılıçdaroğlu' talimatı! Ali Babacan çıkacak sonuca göre önemli kararlar alacak

Ahali İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar devam ediyor. Adaylık için ilk kez CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu elde etmek üzere diğer liderler de 6’lı masadan çıkacak sonucu dikkat çekici ediyor. Gözlerin çevrildiği 6’lı masada bulunan isimlerden DERMAN Partisi lideri Ali Babacan’dan ise dikkat çeken bir hamle geldi.

AREA ARAŞTIRMA’YA TALİMAT VERDİ

İddialara tarafından Ali Babacan, Area Araştırma’ya açıklamalar vererek, bir konuda denetleme istedi. Buna göre Area Araştırma, Ali Babacan’ın talebi üstüne 81 ilde “Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekliyor musunuz?” anketi yapacak.

SONUÇLAR DERMAN GENEL MERKEZİ’NE

Bu anketten çıkacak sonuçlar ise DERMAN Partisi Genel Merkezi’ne gönderilecek. DEVA Partisi de sonuçlara bakarak 2023 seçimleri için manâlı kararlar alacak.

“6’LI MASA UZLAŞMAZSA ADAYIM”

Ali Babacan, daha önce yaptığı açıklamada 6’lı masada uzlaşma olmaması durumunda Cumhurbaşkanlığı’na namzet olacağını açıklama edip, şunları söylemişti: “Parlamenter sisteme geçildiğinde de her partinin genel başkanı doğal bir başbakan adayıdır. Dolayısıyla bir uzlaşma olmadığı süre mevcut sistemle seçime bu vesileyle DEVA Partisi karşılıklı bir namzet konusunda uzlaşmanın içerisinde yer alamazsa o zaman DEVA Partisi’nin genel başkanı doğal olarak DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı olacaktır.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir