Dolar/TL yeni haftaya yatay başladı! 17,32 seviyelerinde işlem görüyor

Dolar/TL yeni haftaya yatay başladı! 17,32 seviyelerinde işlem görüyor

Cuma günü yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,13 üstünde 17,32’den tamamladı. Dolar/TL, yeni haftaya ise yatay başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışı ile benzer düzey olan 17,32’den operasyon görüyor.

EURO VE STERLİNDE SON DURUM

Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,2 artışla 18,22’den, sterlin/TL yatay seyirle 21,18’den satılıyor. Geçen hafta 105,8 ile Aralık 2002’den bu yandan en yüksek seviyeyi görmesinin peşinde dalgalı bir seyir izleyen dolar endeksi, yeni haftanın başlangıcında önceki kapanışa tarafından yüzde 0,2’lik düşüşle 104,4 seviyesinde dengelendi. Avro/dolar paritesi ise yüzde 0,2 artışla 1,0520’den müşteri buluyor.

FED’İN FAİZ KARARI SONRASI ANALİSTLERİN YORUMU

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) kavgacı bir şekilde faizleri artırmasının arkasından güçlenen resesyon kaygılarıyla döviz piyasalarında dalgalı seyrin devam ettiğini söyledi. Çoğalan risk algısının dolara olan talebin zinde kalmasını sağladığını aktaran analistler, hafta her tarafında önde gelen merkez bankası yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin piyasaların seyri açısından manâlı olacağını kaydetti.

DİRENÇ NOKTASI 105 OLARAK BELİRLENDİ

Analistler, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve öteki banka yetkililerinin tahvil faizlerindeki oynaklığı azaltacak araca ilişkin yorumlama yapmasının beklendiğini belirterek, bugün ABD piyasalarının kapalı olacağını, data gündeminde ise Avro Bölgesi’nde ödemeler dengesinin öne çıktığını bildirdi. Analistler, teknik açıdan dolar endeksi için 105’in dayanıklılık, 104,1’in ise destek konumunda bulunduğunu ifade etti.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.