Düğün günü toprağa verildi! Genç kızın annesinin feryatları yürek parçaladı

Düğün günü toprağa verildi! Genç kızın annesinin feryatları yürek parçaladı

İzmir’de mağazada satış sorumlusu Damla Soykorkmaz ile deniz astsubay Hüseyin Soykorkmaz, 22 Şubat’ta Karşıyaka Nikah Sarayı’nda evlendi. Çift, düğünlerini ise 20 Haziran’da yapmaya karar verip, hazırlıklarına başladı. Damla Soykorkmaz, Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için gittikleri Kültürlü’ın Kuşadası ilçesindeki yazlıklarında aniden fenalaşıp, yere yığıldı.

Damla, düğün gününde toprağa verildi

BEYİN KANAMASININ ARDINDAN YAŞAMINI YİTİRDİ

Babası Ahmet Korkmaz’a başının döndüğünü ve midesinin bulandığını söyleyen Soykorkmaz, ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Soykorkmaz, buradaki birincil müdahalenin ardındaki sağlık durumu ağır olduğu gerekçesiyle Açık Fikirli Adnan Menderes Üniversitesi Tatbik ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 47 gün baştan başa hayat mücadelesi veren Damla Soykorkmaz, doktorların bütün müdahalesine rağmen önceki gün yaşamını yitirdi.

Damla, düğün gününde toprağa verildi

TABUTUNA GELİNLİĞİ SERİLDİ

Damla Soykorkmaz için nikah günü olan dün öğle vakti Karşıyaka ilçesindeki Goncalar Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazede ailesi ve sevenleri, uzun vakit gözyaşı döktü. Törene Soykorkmaz’ın 4 aylık eşi Hüseyin Soykorkmaz, yakınları ve arkadaşları katıldı. Soykorkmaz’ın tabutunun üstüne, düğününde giymeyi planladığını gelinliği serildi.

Damla, düğün gününde toprağa verildi

“ANNEM SEN BU GELİNLİĞİ GİYECEKTİN”

Cenazede anne Gül Korkmaz’ın, tabutun başında, “Ben seni böyle mi görecektim? Kurban olayım ben sana. Annem bu gelinliği giyecektin. Ne hayallerle diktirmiştin bu gelinliği. Damla’m böyle mi hayal kurdun? Yaktın beni güzel kızım” diye ağlaması, kalp buruktu.

Kılınan namazın arkasında Damla Soykorkmaz’ın cenazesi, Örnekköy Mezarlığı’na götürülüp, toprağa verildi

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.