Düğünde yaşanan takı kavgası kanlı bitti: Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın

Düğünde yaşanan takı kavgası kanlı bitti: Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın

Kandıra’daki bir düğünde takı meselesi sebebiyle kavga yaşandı. İki grup arasındaki stres, sonradan husumete dönüştü. Gruplar arasındaki husumetin büyümesi üzerine T.Ö. ve T.D. adlı iki kuzen, dün akşam saatlerde karşı tarafın yaşadığı eve geldi. Gruplar aralarında çıkan silahlı kavgada 3 birey yaralandı. T.Ö. ve T.D.’nin her ikisi de yaralanırken, öteki aileden de Gülten Şencan yaralandı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 42 yaşındaki Gülten Şencan, bütün çabalara rağmen yaşamını yitirdi. Öteki 2 yaralının da tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

” ‘BEN SANA YARIM TAKTIM SEN NİYE ÇEYREK TAKTIN?’ “

Gülten Şencan’ın kuzeni Körfez Romanlar Dernek Başkanı Bayram Denizci, “Tartışma takı yüzünden çıktı. Bir aile, diğer ailenin düğününde yarım altın takmış. Sonra düğün olduğunda gruplardan biri, öteki aileye çeyrek altın takmış. ‘Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?’ diye arbede yaşanmış. Biz düğün sırasında tarafları evlerine yollamıştık. Daha Sonra biri diğerini aramış, ‘Sen neredesin? Hesaplaşalım’ demiş. Evin önünde birbirleriyle tartışmaya başlamışlar. Tabanca çıkarıyorlar, teyzemin kızı arada kalıyor. Kimin tarafından geldiği belli olmayan kurşunla ölüm ediyor”

“ALLAH RIZASI İÇİN ALKOLDEN UZAK DURALIM”

Aşırı içki kullanımının da kavganın sebepleri arasında yer aldığını söyleyen Denizci, “Bunun sebebi yine alkole dayanır. Türkiye genelinde bizim toplumsal bir sıkıntımız var. Roman kardeşlerimiz hafta sonları pozitif alkol alıyor. Alkol nedeniyle gençlerimiz zehirleniyor. Böyle şeylerin yaşanmaması namına toplumumuzdan istirhamımız, Allah rızası için alkolden uzak duralım.

“BİZİM ROMAN DÜĞÜNLERİMİZ 2-3 GÜN SÜRMESİN”

Azıcık daha kendimize çeki uyum verelim. Örneğin düğünlerimiz 2 gün, 3 gün oluyor bunu 1 güne düşürelim. Bizim Roman düğünlerimiz 2-3 gün sürmesin. Vatandaşlarımız aşırı içki alıyor ve sonu acı oluyor” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.