Dünya Şampiyonası’nda korkutan olay! Genç sporcu suyun altında baygınlık geçirdi

Dünya Şampiyonası'nda korkutan olay! Genç sporcu suyun altında baygınlık geçirdi

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen 2022 Dünya Su Sporları Şampiyonası’nda kadınlar tek artistik yüzme finallerinde ABD’yi temsilci yüzücü Anita Alvarez performansı esnasında bayıldı.

KOÇU KURTARDI

Suyun aşağı atıl kalan yüzücüyü suya atlayan koçu Andrea Fuentes kurtardı. ABD’li yüzücünün durumunun iyi olduğu ve herhangi bir yaşamsal tehlikesi olmadığı belirtildi.

Su altında bayılan ABD'li yüzücüyü koçu kurtardı

“ŞU ANDA DURUMU İYİ”

İspanyol Marca gazetesine konuşan Fuentes, “Koskocoman bir korkuydu. Cankurtaranlar atlamadığı için ben suya atlamak zorunda kaldım. Nefes almadığını gördüm ve fazla korktum. Lakin neyse fakat şu anda durumu mükemmel” dedi. Fuentes, sporcusunun Cuma günkü takımla birlikte yarışmaya katılması için Perşembe günü dinleneceğini söyledi. Amerikan CBS kanalı, Alvarez’in bayılma nedeninin bulunması için önümüzdeki günlerde bazı testlere bağlı tutulacağını aktardı.

Su altında bayılan ABD'li yüzücüyü koçu kurtardı

YEDİNCİ OLDU

Üçüncü kere dünya şampiyonasına katılan 25 yaşındaki yüzücü madalya için yarışıyordu fakat yarışmada yedinci olabildi. Japon yüzücü Yukiko Inui altın madalya alırken, Ukraynalı Marta Fiedina gümüş ve Yunan Evangelia Platanioti de bronz madalya aldı.

Su altında bayılan ABD'li yüzücüyü koçu kurtardı

GEÇEN YIL DA BAYILMIŞ

Bu Alvarez’in ilk bayılma olayı yok. Sporcu geçtiğimiz sene Barcelona’daki olimpiyat elemelerinde de bayılmıştı. Olayın ardından CBS’e alt WIVB televizyonuna konuşan Alvarez’in annesi, bunun öncesinde de kızının bayıldığını gördüğünü oysa ilk olarak bir yarışmada böylesi bir olayın yaşandığını söylemişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.