Edirne’de Bulgar müşteri bolluğu! Esnaf bayram etti

Edirne'de Bulgar müşteri bolluğu! Esnaf bayram etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Devlete Ait Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırılmasını fırsata çeviren Bulgarlar, bundan böyle daha pozitif Edirne’ye gelmeye başladı.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

PAZARDA ADIM ATACAK YER KALMADI

Sabahın erken saatlerinde kente akın Bulgarlar, soluğu Millet Pazarında aldı. Giyimden züccaciyeye bütün ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Pazarda adım atacak yer kalmazken, şehrin neredeyse her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar az daha şehri istila etti.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

“DAHA ÇOK GELMEYE BAŞLADILAR”

Bulgarların alışveriş cenneti haline gelen Edirne’de, esnafın yüzü de gülüyor. Müşterilerinin yüzde 90’ını Bulgaristan vatandaşlarının oluşturduğunu anlatan esnaf, alışveriş turizminin devam etmesini istiyor. Kimlik ile girişlerin esnafa can suyu olduğunu vurgulayan Mehmet Şimşek, “Alışverişler çok güzel oluyor. İyi oysa böyle bir şey çıkarttılar, her şey fazla hoş çok memnunuz. Daha fazla gelmeye başladılar. Topluluk var inşallah daha çok gelmeye devam eder. Giyimden, gıdaya her şeyi alıyorlar” şeklinde konuştu.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

“DAHA İYİ VE BASIT OLDU”

İhtiyacı olan her şeyi Edirne’den almak için Bulgaristan’dan gelen Ceylan Nail, “Cuma günleri sık sık Edirne’ye geliyoruz alışveriş yapmak için. Kimlik ile gelip gidebiliyoruz. Daha iyi ve basit oldu böyle” dedi. Bulgaristan’dan 17 kişi geldiklerini ve kimlik ile antre yaptıklarını söyleyen Nasuf Nail, fazla rahat olduğunu söyledi. Kimlik ile Türkiye’ye girişlerin fazla basit ve güzel olduğunu gösteren Sümeyye Bayram ise gıdadan, tekstile her şeyi Edirne’den aldıklarını ifade etti.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir