Ekipler tarafından durdurulan araç sürücüsünün ehliyeti, ölü bir kişinin üzerine kayıtlı çıktı

Ekipler tarafından durdurulan araç sürücüsünün ehliyeti, ölü bir kişinin üzerine kayıtlı çıktı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı’na sayılı günler kala il genelinde saat 19.00 sıralarında “Yeditepe Kolaylık Uygulaması” yapıldı. Kullanım, Beyoğlu Taksim Meydanı, Fatih Insanlar Caddesi ve Kadıköy öncelikle olmak üzere belirlenen çoğu noktada gerçekleştirildi.

ŞOFÖR VE YOLCULARA ÜST ARAMASI YAPILDI

Uygulamaya, Asayiş Şube Müdürlüğü, ilçe emniyet müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetim, Havacılık ve Narkotik Suçlarla Çaba şubelerine alt polis ekipleri katıldı. Taksim Meydanı’ndaki denetimde trafik ekipleri, sürücü ve araçların belgelerini inceledi. Asayiş ekipleri de araçları denetim ederek, şoför ve yolcuların üstteki aramasını gerçekleştirdi.

477 TL PARA CEZASI UYGULANDI

Denetleme noktasında durdurulan 17 FP 136 plakalı otomobilin sürücüsü İsmail Asil’in ehliyeti ve belgeleri kontrol edildi. Yapılan kontrollerde ehliyetin İsmail Asil’e değil ölen bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı. Bunu duyan şoför şaşırırken, sürücüye ehliyeti yanında olmadığı için 477 TL para cezası uygulandı.

“KAYITTA ÖLÜ GÖRÜNÜYOR”

Denetleme esnasında gösterdiği ve kendi adına düzenlenmiş şoför belgesinin polis kayıtlarında ölen bir birey üzerinde belirli çıktığını söyleyen İsmail Asil, “Sürücü trafik çevirmesine girdik. Sürücü belgemizi verdik, başka biri üstüne çıktı. O birey de ölü çıktı. Onun için cinayet yedik. Bakalım ne olacak. Kayıtta ölü görünüyor. Kimlik benim lakin kayıtta başka biri namına, ölü biri namına çıkıyor” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.