Ekrem İmamoğlu’ndan İstanbullulara sağanak uyarısı: Altyapı yetersiz

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara sağanak uyarısı: Altyapı yetersiz

İstanbul, Meteoroloji ve AFAD’ın günlerden bu yandan yaptığı yağmur uyarısının gerisinde kaslı olması mümkün sağanak yağışını bekliyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Facia ve Koordinasyon Merkezi’ne artan bir şekilde keza incelemelerde ayrıca de değerlendirmelerde bulundu.

“SAAT 15.00 İTİBARİYLE BEKLİYORUZ”

ŞIMDI yağışın Sakarya- Kocaeli hattında etkin olduğunu belirten İmamoğlu, “Şu lahza itibarıyla yağışın Kocaeli ve Sakarya hattında daha etkili olacağı öngörüsü var. Saat 15.00’e dek İstanbul’da bu illerin aralarında ancak Pendik, Tuzla, Maltepe ve Şile’de daha etkili olacağını öngörüyoruz. yine de bu günü kontrollü bir şekilde geçireceğiz” dedi.

“BAZI BÖLGELERDE HALA ALTYAPI YETERSİZ”

İmamoğlu’nun açıklamasının devamı şu şekilde:

“Biz 2.5 yıldır İstanbul’da ayrıca İSKİ, keza altyapılar ve yol bakım, keza de fen işleri gibi birimlerimizle beraber İstanbul’un altyapı ile ilgili ciddi sorunların bir kısmını çözdük. Ama kuşkusuz yatırımlarımız devam ediyor. Sağanak yağışların, hemen olan düşüşlerin olduğu noktalarda yaptığınız yatırım ya da oradaki daha alçak yapının iyi olması buna bütün tatmin edici olamayabiliyor. Bu manada sahada binlerce otobüsümüz hizmet ediyor.

“İETT ŞOFÖRLERİMİZE TALİMAT VERDİK”

İETT üzerinden de hemen olan yağışın düştüğü noktalara müdahale konusunda tüm şoförlerimiz talimatlı. Vatandaşlarımızın konforunu bozacak hatta daha ileri seviyeye gidecek bazı olumsuzlukları hemencecik giderme noktasında da önlem olmak gayreti içerisindeyiz. Aynı şeyi muhtarlıklarımız üzerinde de yürütmekteyiz.”

İBB Başkanı İmamoğlu, sağanağın İstanbul'u vuracağı saati verip, uyarıda bulundu: Temkinli olun

AKOM, VALİLİK VE AFAD’DAN PEŞ PEŞE UYARILAR

Diğer yana Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak’a turuncu kodlu dikkat verildi. Bugün sabahın birincil saatlerinde Kocaeli ve Sakarya’da etkisini gösteren, öğleden sonradan da İstanbul’a gelmesi beklenen sağanak yağmurla ilgili AKOM, Valilik ve AFAD da peş peşe uyarılarda bulundu.

AFAD: SELE KARŞI TEBDİRLİ OLUN

AFAD tarafından İstanbulluların cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlarda, “İstanbul’da perşembe ilk saatlerden itibaren fazla adaleli yağış bekleniyor. Sel, şimşek, dolu, anafor gibi olumsuzluklara karşı titiz ve itinalı olun.” denildi.

İBB Başkanı İmamoğlu, sağanağın İstanbul'u vuracağı saati verip, uyarıda bulundu: Temkinli olun

İBB: YAĞIŞ 3 GÜN SÜRECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 gün sürecek yağmurla ilgili uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, “AKOM verilerine göre bu geceden başlayıp 3 gün baştan başa gidip gelen sağanak ve gök şamatalı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Yağışların oluşturabileceği olumsuz durumlar için ALO153 Çözüm Merkezimiz ile irtibat kurulabilir.” denildi.

İBB Başkanı İmamoğlu, sağanağın İstanbul'u vuracağı saati verip, uyarıda bulundu: Temkinli olun

VALİ YERLİKA’YAN PAYLAŞIM

Vali Ali Yerlikaya da paylaşımında İstanbul Valiliğinin internet sitesinde yer alan ” Marmara’nın doğusunda kuvvetli gök curcunalı sağanak yağışlara dikkat” şeklindeki duyuruya da link verdi. İstanbul Valiliğinin duyurusunda, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmesine kadar, yarın sabahtan birincil saatlerden itibaren Marmara’nın doğusunda görülecek gök şamatalı sağanak yağışların İstanbul ve Yalova çevresinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Anadolu Yakası, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (75 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir