Ekrem İmamoğlu’ndan mazgal çağrısı: Bunu yapanı bize ihbar edin

Ekrem İmamoğlu'ndan mazgal çağrısı: Bunu yapanı bize ihbar edin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da etkili olması beklenen yağışla ilgili Yıkım Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) açıklamalarda bulundu.

“BUNU YAPANI BİZE İHBAR EDİN”

Yaşanan afetlerde, İstanbul için çalışan on binlerce personelin ve ilçe belediyelerin gayretlerinin değerli olduğunun altını çizen İmamoğlu, “İstanbul’da yağmur kanalları, mazgallar ya da kontrol kuleleri diye tariflendirdiğimiz altyapıyla ilgili teftiş hatlarımızın sayısı milyonlarca dersek yanlış olmaz. İstanbul, koca bir coğrafya ve dünyanın en kayda değer metropollerinden birisi. Burada şunu ifade etmek isterim: Bu, büyük bir hassasiyet gerektiriyor. Bilhassa bazen bir takım atıkların bu kanallara bırakıldığını tespit ediyoruz, cezalar yazıyoruz. Bu cezalar birkaç türlü de olabiliyor. Bu nesil tehditleri taşıdığı için de daha üstteki seviyede cezalara bunu taşıyabiliyoruz. Ancak, cezayla bunu tamir etmek olası yok. Bu duyarlılığa bütün kurum, kuruluş ve şahısları tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyetle bize ihbar etmelerini de istiyorum” biçiminde konuştu.

“KONTROLÜ BURADAN YÜRÜTÜYORUZ”

İstanbul’da bugün beklenen yağmurun tahmin edilen ölçüde etkin olmadığını bildiren İmamoğlu, “Işlem devam ediyor. Bu konuda keza AFAD’ın ayrıca AKOM olarak bizlerin yaptığı yağmur uyarısıyla beraber kurumumuz, bu hafta başından beri teyakkuzda, süreçle ilgili tedbirlerini rutinin dışına çıkartarak arttırmış durumda ve yoğun bir alıştırma içerisinde. hemen tüm ilgili kurumlarımızın yöneticileri burada. Kontrolü buradan yürütüyoruz. İstanbul genelinde, şimdi bütünüyle hazır olan 4 bin 625 personelimiz sahada. Bin 831 araç-ekipmanla birlikte de vatandaşlarımızın yaşayacağı zorluklara aleyhinde hazırlıklarını yapmış bir biçimde bu sağanak yağışa karşısında müdahaleyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

4 İLÇE SAYDI: BURALARDA DAHA ETKİLİ OLACAK

Açıklamasının devamında “Bugün sabahtan itibarıyla, İstanbul boğaz hattında yoğun bir yağış bekleniyordu ama henüz pek bir yağış olmadı, gerçekleşmedi” diyen İmamoğlu şöyle devam etti: “Meteoroloji uzmanı arkadaşlarımızın burada bize aktardıkları bilgiler ışığında, yağmur İstanbul’un doğusuna içten kaymış durumda ve şu an itibariyle Kocaeli ve Sakarya hattında daha etkili olacağı öngörüsü var. Saat 15.00’e değin İstanbul da bu ihtimalin kapsamında, fakat daha çok doğu ilçelerimizde, yani Şile, Pendik, Kartal, Tuzla hattında daha etkili olacağı öngörülüyor.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir