Emanetçiye 7 lira vermek istemeyen ve sınava girmekten vazgeçen genci vatandaş ikna etti! Bu sefer de kimliği olmadığı için sınava giremedi

Emanetçiye 7 lira vermek istemeyen ve sınava girmekten vazgeçen genci vatandaş ikna etti! Bu sefer de kimliği olmadığı için sınava giremedi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) göre düzenlenen ve üç oturum biçiminde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumu, ikinci oturumu Bölge Tatminkarlık Testleri (AYT) başladı.

VATANDAŞ İKNA ETTİ

Imtihan yerine gelen ama eşyalarını tutması karşılığında 7 lira isteyen emanetçiye, ücretini atamak istemeyen 18 yaşındaki Boran Elaldı, sınava son birkaç dakika kala sınava girmekten vazgeçerek geri döndü. O sırada Vehbi Yıldırım, 18 yaşındaki genci ikna etmeye çalıştı ve Boran Elaldı’nın sırtından iterek sınav alanına getirdi. Üniversitenin kapısında bekleyen aileler Vehbi Yıldırım’ı ve Boran Elaldı’yı alkışlayarak destekledi.

Okula gelip de sınava girmekten vazgeçen genci vatandaş ikna etti

KİMLİĞİ OLMADIĞI İÇİN GİREMEDİ

Fakat Boran Elaldı bu sefer de kimliği yanına olmadığı için sınava giremedi. 18 yaşındaki Boran Elaldı’yı sınava girmesi için ikna eden Vehbi Şimşek, “Çocuğun özgüveni değil. Ona üzüldüm, kendi çocuğumu onun yerine koydum. Güneş gözlüğüyle gelmiş, içeri almadılar, onu gerekçe ederek gitti. Sonra ben onu orada gördüm ve ikna ettim. Benim çocuğum zaten yarım saat önce içeri girmişti” şeklinde konuştu.

“ÖYLESİNE GELMİŞTİM”

Sınava zaten girmek istemediğini, diğer hayalleri olduğunu söyleyen Boran Elaldı, “Zaten öylesine gelmiştim. 18 yaşındayım. Sınava girmeyecektim, üniversite benim için vakit kaybı. Ben meslek kuracağım. Eşyaları bırakmak gerekiyormuş; ben de götürüp bıraktım, 7 lira vermem gerekiyormuş. Zaten üniversite sınavına antre için 115 lira para verdim, neden bir daha para veriyorum dedim. Ben de manâsız verip gittim. Antre belgesinde zaten her şey var diye kimliğimi almadım” açıklamasında bulundu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.