Eşini öldürüp oğluna işkence yapan adam ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı

Eşini öldürüp oğluna işkence yapan adam ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı

Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi’nde yaşayan Zeynep Erdoğan ile kocası Mehmet Erdoğan arasında 10 Mayıs 2021’de tartışma çıkmış, karısını göğsünden bıçakla yaralayan Mehmet Erdoğan, üvey oğlunu da iple bağlayarak kaçmıştı. Bağlı olduğu ipten kurtulan oğlunun polise yaptığı ihbarın gerisinde olay yerine gelen sağlık ekiplerince Zeynep Erdoğan’ın öldüğü belirlenmişti. Ümitköy’de araçta yakalanan Mehmet Erdoğan tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, davalı Erdoğan hakkında, “eşi kasıtlı olarak öldürmekten” ağırlaştırılmış müebbet ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “mahsus yaralama” suçlarından ise 7 yıldan 23 yıla dek hapis cezası talep edilmişti.

ÖLDÜRME KASTININ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Ankara 31. Ağır Cinayet Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya, sanık Erdoğan, maktulün ailesi ve taraf avukatları katıldı. Duruşma Başkanı, dava dosyasına gelen evrakı okuduktan sonradan son savunmasını yapması için sanığa laf verdi. Sanık Erdoğan, öldürme kastıyla hareket etmediğini savunarak, temize çıkma talebinde bulundu. “Çok pişmanım. Eşimi öldürmek istemedim. Annesini o halde görmesin diye çocuğu alt kata indirdim. Öldürmek gibi niyetim yoktu.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETİ İSTENDİ

Avukat beyanlarının arkasından kararını açıklayan mahkeme, sanığı “eşi kasten öldürme” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet”, Zeynep Erdoğan’ın 16 yaşındaki oğlunu “öldürmeye teşebbüsten” 15 sene, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İNDİRİM UYGULANMADI

Mehmet Erdoğan, eşinin aldattığını söylemesi üzerine kendini kaybettiğini, yaralama kastıyla hareket etiğini de iddia ederek, verilecek cezada kışkırtma indirimi uygulanmasını talep etti. Davalı hakkında haksız kışkırtma ve takdiri indirim uygulamayan mahkeme, Erdoğan’ın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.