Eski MİT’çi Öneş,

Eski MİT'çi Öneş,

Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, “siyasi suikastlar olabileceği” yönündeki iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kadar başlatılan soruşturma dahilinde ifadeye çağrıldı.

“GÖRÜŞLERİMİ DİLE GETİRDİM, BİLGİM VE GÖRGÜM YOKTUR”

Birgün’de yer alan habere tarafından, resen başlatılan soruşturmada tanık olarak açıklama veren Öneş, “Gündeme ilişkin bir konu olması sebebi ile bahse konu izah etme ile görüşlerimi dile getirdim. Devletimizin 90’lı yıllarda siyasi cinayetler sebebi ile fazla sıkıntılar yaşadığını, bu olayların her tarafta etmemesi gerektiğini, Türkiye için hassas bir konu olduğunu idari bakımdan, yargı bakımından ve parlamento bakımından gecikmeden bu iddialar ile ilgili araştırma yapılması gerektiğini, Türkiye’nin yaşadığı iç ve dış sıkıntılar sebebi ile konunun hassasiyetini koruduğunu belirttim. Benim muhakkak herhangi bir siyasi lidere, diplomata, devlet görevlisine herhangi bir kimse veya grup göre siyasi suikast yapılacağına veya yapılma ihtimaline dair bilgim ve görgüm yoktur” dedi.

ÖNEŞ NE DEMİŞTİ?

SADAT’ın yarattığı risk ile ilgili geçen hafta açıklamalarda yer alan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in siyasi suikastlar ile ilgili açıklamalarını değerlendiren Öneş, “Siyasi suikast ya da hücum olabilir. Böylesine bir kontrolsüz sığınmacının bulunduğu bir ortamda bu her zaman tartışıyordu. Uyuyan hücreler var mıdır? Yoktur diyemeyiz. O halde böylesine kaotik bir ortamda böylesine uygunsuz yapılar tehlike yaratabilecek durumlar ortaya çıkarabilir” demişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.