Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde atan adamın savunması pes dedirtti: Kimyasal, araç temizliği için yanımdaydı, temizlik konusunda titizim

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde atan adamın savunması pes dedirtti: Kimyasal, araç temizliği için yanımdaydı, temizlik konusunda titizim

19 Haziran’da Çumra ilçesi Bakkalbaşı Mahallesi 72125’inci Sokak’ta eski nişanlı sözleşmeli er Sabit Türk, sözde kendisini görevli gibi tanıtıp, ‘Su sayacına bakacağız abla’ diyerek Merve Küçüktekin’in evinin kapısını açtırdı. Kapıya gelen Türk, elinde pet şişenin içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin’in yüzüne fırlattı.

TUTUKLANDI

Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Büyük Kasaba Hastanesi’ne kaldırıldı. Küçüktekin, burada tedavi altına alındı. Olay sonrası kaçan ve otomobili ile İzmir’e gittiği belirlenen Değişmez Türk, Ilgın ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardındaki Türk, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten yaralama’dan tutuklandı.

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde attı, 'Araç temizliğinde kullanıyorum' dedi

“BARIŞMAK İÇİN KAPISINA GİTTİM”

Sabit Türk’ün savcılık ifadesi de ortaya çıktı. İfadesinde Türk, “Merve Küçüktekin ile yaklaşık 3 sene önce internetten tanıştık. Eşinden ayrıldıktan daha sonra aramızda nişan yaptık. 1 sene önce de nişanı attık. Çumra’ya tekrar internette tanıştığım bir kadın için geldim. Pazar günü eski anılarım canlandığı için Merve ile konuşmak ve barışmaya razı etmek için evine gittim. İçinde kimyasal değişken bulunan çantamla Merve’nin kapısının önüne geldim. Kapıyı çaldım ve açtı.

“KİMYASAL SIVIYI ARABAMI TEMİZLEMEK İÇİN KULLANIYORUM”

Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var. Gel, barışalım’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı Merve’nin yüzüne doğru fırlattım. Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle olay yerinden kaçtım. Aracıma binip, İzmir’de yer alan birliğime içten yola çıktım. Kolluk ekipleri, beni Ilgın ilçesinde yakaladı. Bu şekilde hasar vereceğini bilmiyorum. Çoğunlukla sırt çantamla gezerim. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni; arabamı temizlemek için kullanıyorum. Aracımın temizliği konusunda titizim. Sıvıyı çantama düzenlemek istememin sebebi; kıyafetlerime hasar vermemek içindir” dedi.

MERVE’DEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Sabit Türk, kendisine küfür ve hakaret ettiği için Merve Küçüktekin’den davacı olduğunu da söyledi. bu vesileyle Değişmez Türk’ün otomobili ile üst aramasında, kimyasal maddeye veya laf konusu pet şişeye rastlanılmadı. Merve Küçüktekin’in ilk afiyet raporunda ise yüzünün tüm bölgesinde, boynunda, omuzlarında, kollarının iç kısmında ve parmaklarında kimyasal maddeyle basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek şekilde yaralar oluştuğu, tüm bu bölgelerde cilt ve cilt altında ikinci derecede yanık olduğu bilgisi yer aldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.