Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan’ın eşi Dağhan Doğruer’in başı dertte! Çocuğunun annesinden nafaka davası

Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan'ın eşi Dağhan Doğruer'in başı dertte! Çocuğunun annesinden nafaka davası

sosyal medya içerik üreticisi Dila Tarkan, 25 Mart’ta Dağhan Doğruer ile Atina’da evlendi. Düğününde 4 aylık hamile olan ve birincil bebeğini kucağına almak için gün sayan Dila Tarkan’ın eşinin evlilik dışı bir çocuğu olduğu ortaya çıktı. İngiliz vatandaşı Mina Safavi, Dağhan Doğruer ile ilişkisinden 27 Mart 2019 doğumlu Shaylın isimli bir kız çocuk dünyaya getirdiği belirterek, benzer yılın eylül ayında ‘babalığın tespiti’ davası açtı.

DOĞRUER’İN BABALIĞI TESCİL EDİLDİ

Beykoz 1. Aile Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonunda, toplanan deliller ve Adli Tıp Kurumu’nun 4 Ocak 2021 tarihli, ‘yüzde 99,99 ihtimalle’ biyolojik babası olduğuna ilişkin raporuna kadar; Shaylin’in Doğruer’in kızı olduğuna, bu şekilde nüfus kayıtlarına tesciline karar verdi. Mahkemenin 8 Mart 2021 tarihli babalık tescili davasından sonradan Safavi, baba Dağhan Doğruer’in kızı için nafaka ödemesi talebiyle ikinci davayı açtı.

NAFAKA ÖDEMESİNİ İSTİYOR

Dava dilekçesinde Shaylin Doğruer’in hayat masraflarına babası Dağhan Doğruer’in de katılması istendi. Mina Safavi’nin 2004 yılından itibaren Londra’da yaşamını sürdüren bir İngiliz vatandaşı olduğu belirli dilekçede, farklı alanlara yönlendirilmiş firmalarda çalışarak geçimini sağladığı, son olarak takriben 2 bin pound ücret ile Londra’daki bir firmanın merkez ofisinde pazarlama ve satmak uzmanı olarak çalıştığı anlatıldı. Safavi’nin kızına bakabilmek için bir süredir çalışmadığı da belirtildi.

Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan'ın eşine nafaka davasıMina Safavi ve kızı

“KÜRTAJ OLMASINI İSTEDİ, TAKVIYE OLMADI”

Safavi’nin Dağhan Doğruer ile 2018 yılında tanıştığı, aynı yılın temmuz ayında Londra’da cinsel birliktelik yaşadığı, bir süre sonradan da hamile olduğunu öğrendiği anlatıldı. Safavi’nin hamileliğini paylaştığında ise Doğruer yüz yüze karşılaşmak istemediği, kürtaj yaptırması gerektiğini söylediği ileri sürüldü. Safavi’nin hamileliğini sonlandırmayacağını açıklamasından sonra ise, Doğruer’in tavrında hiçbir değişiklik olmadığı belirtilerek, bir defa bile görüşmediği, hiçbir destekte de bulunmadığı bildirildi.

Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan'ın eşine nafaka davası

“BEBEKLE DOĞRUER’İN AİLESİNE GELDİ GERİ ÇEVRİLDİ”

Safavi’nin bu süreçte ailesinden de destek görmediği ve bu nedenle hamileliğini tek başına dinmek durumunda kaldığı açıklama edildi. Shaylin’in 27 Mart 2019’da Londra’da Chelsea Hastanesi’nde dünyaya geldiği fakat, bu mutlu esas bile bütün anlamıyla sevinemediği, bebeğiyle tek başına geçirdiği 4 ay, çaresiz ve mağdur hissettiği açıklama edildi. Mina Safavi’nin 4 ay sonradan İstanbul’a gelerek Doğruer’in ailesine kızını göstererek desteklerini istediği, ancak bu talebinin de karşılık görmediği açıklama edildi.

AYLIK 100 BİN TL NAFAKA İSTEDİ

Safavi’nin böylece adalet yoluna başvurduğu ve babalığın saptama edilmesi istemiyle ile dava açtığı anlatılan dilekçede, mahkemenin babalığın tescili yönünde verdiği kararın da kesinleştiği belirtildi. Bu karar üzerine nafakaya katılma talebiyle dava açıldığı belirli dilekçede, Doğruer’in aylık 5 bin pound (100 bin TL) ödemesi istendi. Nafakanın her yıl 1 Ocak tarihiden itibaren çocuğun gelişimi ve İngiliz para birimi dikkate alınarak belirlenecek oranda arttırılması da talep edildi.

Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan'ın eşine nafaka davası
Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan'ın eşine nafaka davası
Evlilik dışı çocuğu olan Dila Tarkan'ın eşine nafaka davası

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.