Fazıl Say, Nagihan Alçı kendisini suçlayınca çılgına döndü: Ekrem’i aday maday yaptırtmıyorum

Fazıl Say, Nagihan Alçı kendisini suçlayınca çılgına döndü: Ekrem'i aday maday yaptırtmıyorum

Geçtiğimiz aylarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup gazeteci ile birlikte Karadeniz turuna çıkmıştı. İmamoğlu’nun yanında Nagehan Alçı’nın bulunması ise kendi çevresindeki isimler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. İBB Başkanı’nın bu eleştirilere “Vız gelir tırıs gider” şeklinde cevap vermesi ise tartışmaları daha da alevlendirmişti. Meşhur piyanist Fazıl Say ise İmamoğlu’na tepki göstererek, “Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu’nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Dolayısıyla toplumlardan affetme diliyorum” demişti.

“ASLA NAMZET FALAN GÖSTERİLMEMELİ”

Ekrem İmamoğlu ise bu olaylardan daha sonra, tepkileri üzerine çekmesine neden olan Nagehan Alçı’ya mülâkat verdi. Bu gelişme üzerine Fazıl Say her yerde İmamoğlu’nu amaç aldı. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Say, “Namzet falan asla göstermemeli. CHP, alay mı ediliyor bizlerle? Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmi olarak saygısızlık bu.” dedi.

ALÇI, KÖŞE YAZISINDA SAY’A YÜKLENDİ

Gazeteci Nagehan Alçı ise köşe yazısında Fazıl Say’a yanıt verdi. Alçı, “Maalesef Fazıl Say, İmamoğlu ile yaptığımız Karadeniz seyahatinden beri kontrolsüz ve saldırgan tavırlarına devam ediyor. Beni bahane ederek sürekli İmamoğlu’na saldırıyor. Fazıl Say politik ve entelektüel açıdan bu kadar şuursuz bir insan. Başarılı bir piyanist olması öbür, bu yazdıkları fakat ortaokul seviyesinde trollerin yazdıklarıyla kıyaslanabilir.” dedi. Alçı ayrıca Say’ın geçmiş dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile verdiği kareyi paylaşarak muhalifliğini sorguladı.

SAY: EKREM’İ ADAY MADAY YAPTIRTMIYORUM

Yazıyı sosyal ağ hesabından alıntılayan Say ise tepkisini çok sert sözlerle dile getirdi. Say’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Değil röportajdı, değil otobüstü. Geç bunları. Senin bineceğin tek otobüs cezaevine giden otobüs olmalı. 15 yıldır apaydınlık insanların hayatına kastettin “idrak” yöntemiyle! Ekrem’i de namzet maday yaptırtmıyorum! Bu yüzden! Keza Erdoğan da konserime geldi. Dinledi. Tebrik etti. Nokta!”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir