FBI ne yapmaya çalışıyor? Trump’ın evine baskın sonra şimdi de Kongre üyesi Perry’nin telefonuna el konuldu

FBI ne yapmaya çalışıyor? Trump'ın evine baskın sonra şimdi de Kongre üyesi Perry'nin telefonuna el konuldu

Eski ABD Başkanı Trump, dün yaptığı yazılmış açıklamada, Florida’daki malikanesinin FBI ajanları tarafından arandığını duyurdu. Eski ABD Başkanı açıklamasında “Florida, Palm Beach’teki hoş evim Mar-A-Lago şimdi kuşatma aşağı, büyük bir FBI ajanı grubu kadar baskın yapılıp işgal edildi. Bu milletimiz için karanlık bir zamandır. Daha önce hiçbir ABD başkanının başına böyle bir şey gelmedi.” ifadesini kullandı.

GİZLİ BELGELER ARANDI

ABD basınına yansıyan haberlerde, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında Florida’daki konutuna gizli kayıtları götürüp götürmediğine ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili olduğu bildirildi.

KONGRE ÜYESİNİN TELEFONUNA EL KOYDULAR

Bu gelişmenin yankıları dinmemişken bu kere de Pensilvanya temsilcisi Cumhuriyetçi Kongre üyesi Scott Perry’nin telefonuna el konulduğu bildirildi. CBS News kanalına açıklamalarda yer alan Perry, “Bu sabah ailemle gezi yaparken üç FBI ajanı cep telefonuma el koydu.” dedi.

“MUZ CUMHURİYETİ”

FBI ajanlarının avukatıyla iletişime dinmek için teşebbüste bulunmadığını kaydeden Perry, telefonuna el konulmasına şaşırmadığını fakat öfkelendiğini söyledi. Perry “Bu tür muz cumhuriyeti taktikleri her vatandaşı ilgilendirmeli.” ifadesini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir