Fenerbahçe’nin hocası Jorge Jesus, Arda Güler’i eleştirdi: Hakemlerle fazla konuşuyor

Fenerbahçe'nin hocası Jorge Jesus, Arda Güler'i eleştirdi: Hakemlerle fazla konuşuyor

UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turunda Fenerbahçe, Slovacko’yu eleyerek play-off turunda Austria Wien’in rakibi oldu. Sarı-lacivertlilerin teknik direktörü Jorge Jesus, karşılaşma sonrası Çekya ekibi ile oynadıkları maçı değerlendirdi. Portekizli öğretmen, Arda Güler’e ise öbür parantez açtı.

“ARDA GÜLER HAKEM İLE FAZLA KONUŞUYORDU”

Arda Güler’in performansını değerlendiren Jorge Jesus, “Arda Güler, hakemle arti konuşuyordu. O zaten genç bir oyuncu olduğu için ona bu tarz şeyleri öğretmeliyiz. Lakin bugün sahadaki performansı ve maddi kondisyonu çok iyiydi.” ifadelerini kullandı.

Jorge Jesus’un açıklamaları şöyle:

“HERKESE GÜVENEBİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİLER”

“Ayrı olarak 7 oyuncu oynattık. Onlara maç ritmi kazandırmak ve oyuncular aralarında forma rekabeti bizim için kayda değer. Bu anlamda bu akşam istediğimiz aldık. 7 ayrı oyuncu sahaya sürdük ve tümü de istediğimizi karşıladı. Bu takımda herkese güvenebileceğimizi gösterdiler. Benim hedefim de bu. Önemli olan bu iki faktördü. Birincisi tur avantajını kaybetmemek, ikincisi de oynamayan oyunculara maç ritmi kazandırmak.

“BEN MAÇI YAŞAYAN BİR ANTRENÖRÜM”

Teknik direktörün işi sahadaki oyuncularına yardımcı olmak. Lüzum pozisyon anlamında, gerek disiplin anlamında. her zaman oyuncularını uyarmalı. Tabii ama bu defalarca muhtemel olmuyor. Ben maçı yaşayan bir antrenörüm, oyuncularımı aralıksız uyarmaya çalışıyorum.

“YAVAŞÇA OLACAK BİR ŞEY”

Öncelikli hedefimiz gruplara kalmak, ondan sonra da bu turnuvada gidebildiğimiz yere değin gitmek. Fenerbahçe, kulüpler sıralamasında yargı etmediği şekilde çok aşağılarda. Fenerbahçe’nin daima daha yukarıda olması lazım. Fenerbahçe’nin bu turnuvalarda bitmiş yarışmacı bir takım olduğunu göstermesi gerekiyor. Bu yavaşça olacak bir şey. Bu sene amacımız gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Fenerbahçe’nin hedefi benim Benfica’da onlarla sözde final oynadığım gibi en üstteki sıralara oynamak olmalı.

“HER ŞEYİ SIRAYLA YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Az Önce rakibimizi ayrıntılı olarak çözümleme fırsatımız olmadı. Öncelikli hedefimiz pazartesi günkü lig maç. Ondan sonradan Avrupa Ligi’ndeki maç için hazırlıklara başlayacağız. Her şeyi sırayla yapmamız gerekiyor. Bu turu maç kaybetmeden vermek önemliydi. Bu yıl çok az maç yaptık fakat hiçbirini kaybetmedik, Şampiyonlar Ligi elemesindeki uzatmaya giden maç dışarıda. Şu başlıca değin takımın maç maç üzerine koyarak devam ettiğini düşünüyorum.

“DERİN BİR KADROMUZ OLMASI ÖNEMLİ”

3 günde bir maç oynuyoruz, maçlarda belirtilmiş sayıda değişiklik yapmamız gerekiyor. Eğer haftada bir maç olsaydı işimiz daha kolay olurdu. Derin bir kadromuz olması önemli. Oyuncularımın performansından memnunum. Biz 11 şahsiyet bazı kurmuyoruz asgari 22-23 karakter bir takım kuruyoruz.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir