FETÖ davalarının kritik ismiydi! Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar’ın ölümüyle ilgili açıklama: Şüpheli bir durum yok

FETÖ davalarının kritik ismiydi! Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın ölümüyle ilgili açıklama: Şüpheli bir durum yok

Ankara 29. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar’ın, dün adliyeye gelmemesi üstüne mesai arkadaşları kendisine telefonla ulaşmaya çalıştı. Çağlar’ın telefonlara cevap vermemesi üstüne polise haber verildi. Çağlar, polis ekipleri tarafından evinde ölü bulundu. Çağlar’ın ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

BAKAN BOZDAĞ’DAN TAZİYE MESAJI

Çağlar’ın başkanlığını yaptığı mahkemede anayasal düzene karşısında işlenen suçlar ve FETÖ davaları görülüyordu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çağlar için Twitter hesabından taziye mesajı yayımladı. Bakan Bozdağ, baş sağlığı mesajında, “Vefat eden Ankara 29’uncu Ağır Cinayet Mahkemesi Başkanımız Şükrü Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim, merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekanı cennet, makamı ali olsun inşallah” ifadelerini kaydetti.

FETÖ davalarının kritik ismiydi! Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar'ın ölümüyle ilgili açıklama: Şüpheli bir durum yok

“ÖLÜMÜNDE ŞÜPHELİ BİR KOŞUL YOKTUR”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, evinde bugün ölü yer alan 29. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar hakkında yazılmış bir izah etme yaptı. Savcılığın yaptığı açıklama şöyle: “Ankara 29. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar’ın vefatı sebebiyle bir takım medya organlarında yer alan haberler üstüne aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gereklilik duyulmuştur. Ankara 29. Ağır Cinayet Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar’ın, 17.06.2022 günü saat 16.15 sıralarında ikametinde, yakınları tarafından durağan bir şekilde yatarken görülmesi üzerine koşul Yıldızevler Şehit Adnan Kılıçoğlu Polis Merkez Amirliğine ihbar edilmiştir.

Olayın Cumhuriyet Başsavcılığımıza iletilmesi akabinde görevlendirilen Cumhuriyet başsavcıvekili ve Cumhuriyet savcısı tarafından merhumun ikametinde incelemeler yapılmış, akabinde adli tıp kurumunda otopsi işlemleri tamamlanmıştır.
Yapılan incelemeler ve otopsi işlemi sonucunda birincil belirlemelere tarafından ölümün harici bir nedenden kaynaklanmadığı, belirsiz bir durumun olmadığı anlaşılmıştır. Soruşturma Başsavcılığımız göre titizlikle ve tüm yönleriyle yürütülmektedir.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.