Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirildi

Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirildi

Dursun Özbek’in başkanlığa gelmesiyle Galatasaray’da yeni yapılanma başladı. Sarı-kırmızılılarda sportif direktör Pasquale Sensibile’nin görevine son verildi. İtalyan futbol adamının yerine Galatasaray’da futbol direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirildi.

CENK ERGÜN, GALATASARAY’A GERİ DÖNDÜ

Sarı-kırmızılılardan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.” ifadeleri kullanıldı. 2006 yılında Galatasaray Sportif A.Ş.’de Özel Projeler Sorumlusu olarak göreve başlayan Ergün, 2008 – 2015 yılları aralarında üstlendiği A Ekip İdari Menajerliği sonrası 2018 yılına kadar Galatasaray Sportif A.Ş. Futbol Direktörü olarak kulübe hizmet verdi.

Son Dakika: Galatasaray resmen açıkladı! Futbol direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirildi

“FAZLA MUTLUYUM”

Devlete Ait açıklamanın gelmesinin peşinde duygularını aktaran Cenk Ergün, “Çok heyecanlı, mutlu ve gururluyum. Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme şansını daha önce yaşadım. Geri dönmek bana hoş duygular yaşatıyor. Tarif edemeyeceğim değin heyecanlıyım. Geçen vakit sözde dün gibi. Kulüpten ayrıldığımdan bu yanlamasına zaman fazla seri geçmiş gibi. Lakin burada önemli olan Galatasaray, geri kalan her şey bizim için teferruat. Baştan kulübüme hizmet verme şansını yakaladığım için fazla mutluyum.” dedi.

Son Dakika: Galatasaray resmen açıkladı! Futbol direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirildi

“FLORYA’NIN YÖNETİME KARŞI SEVK VE İDARESİNİ SAĞLAMAKLA GÖREVLİYİM”

Kulüpteki görevinin anlatan Ergün, “Kulüpten ayrılmadan önce de benzer pozisyondaydım. Yine baştan futbol operasyonları, yönetimin ve Sportif A.Ş.’nin öngördüğü şekilde göstermek üzere göreve geldim. Florya’nın A’dan Z’ye yönetime aleyhinde sevk ve idaresini sağlamakla görevliyim.” ifadelerini kullandı.

“TEKNİK DİREKTÖRLÜK İÇİN BİRÇOK İSMİN ALIŞILAGELMIŞ GEÇİYOR”

Cenk Ergün teknik direktör konusunda da açıklamalarda bulunurken, “Galatasaray’da devam eden bir teknik direktör sözleşmesi var. Ben şu andan itibaren bu sürece dahil olacağım. Birçok ismin adı geçiyor, yönetimin de temasları oldu. Lakin hali hazırda bir teknik direktör olduğu için öteki isimlerden dile getirmek fazla içten olmayacaktır.” biçiminde konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.