Galatasaray’ın başına geçecek Okan Buruk boş sözleşmeye imza atmış! İşte Özbek-Buruk görüşmesine damga vuran an

Galatasaray'ın başına geçecek Okan Buruk boş sözleşmeye imza atmış! İşte Özbek-Buruk görüşmesine damga vuran an

Galatasaray’da ilgiyle beklenen “Yeni hoca kim olacak” sorusu cevap buldu. Başkan Dursun Özbek ve ekibi, takımı Okan Buruk’a emanet etmeye karar verdi. Başakşehir’de yaşadığı şampiyonluğun gerisinde 29 Ocak 2021’de takımdan ayrılan ve o günden beri hiçbir kulübü çalıştırmayan 48 yaşındaki hocayla dün telefonda görüşen Özbek, hiçbir talepte bulunmayan deneyimli isimle 2 yıllığına anlaştı.

YARIN TORRENT İLE YOLLAR AYRILACAK

Yeni hocayı tespit konusunda geç kalmak istemeyen yönetim, öncelikle yarın yapılacak toplantının ardından mevcut Teknik Direktör Domenec Torrent ile yollarını ayıracak. Ardından Buruk, kamuoyuna resmi olarak açıklanacak.

TEKNİK PATRONLUK KOLTUĞUNA OTURACAK

Yarın ya da salı günü Florya’da iş başı yapması beklenen tecrübeli teknik adam, futbolculuk kariyerinde birçok başarı yaşadığı Galatasaray’da teknik patronluk koltuğuna oturacak. Hatırlanacağı üzere sarı-kırmızılı yönetim, birçok tanıdık olmayan öğretmen ile de görüşmüş ama istenen yüksek rakamlar nedeniyle geri adım atmıştı.

TRANSFER BÜTÇESİ 40 MİLYON EURO

Futbol takımının başına Okan Buruk’u getirecek Galatasaray’da Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim, futbolu yönetecek Sportif A.Ş. yöneticilerinin de belirlenmesinden sonradan, Buruk’un raporu doğrultusunda transferler için süratli şekilde harekete geçecek.

Şampiyonluk için zorunlu şartları meydana getirmek isteyen Özbek ve Sportif A.Ş.’nin yeni yöneticisi Erden Timur’un transfere toplam 40 milyon Euro’luk bir bütçe ayıracağı konuşuluyor. Sözcü’nün haberine göre Cumhuriyetin 100. yılında kazanan olmak isteyen Özbek yönetimi, yeni hocanın elini de rahatlatacak.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.