Galatasaraylı iş adamının cesedi yıllar sonra boş araziden çıkarıldı

Galatasaraylı iş adamının cesedi yıllar sonra boş araziden çıkarıldı

Pendik’te sözde, 44 yaşındaki 2 çocuk babası olan ve Galatasaraylı Idareci ve İş İnsanları Derneği üyesi olan Tekin Şanslı, yaklaşık 5 yıl önce çocukluk arkadaşı M.K ile alacak verecek meselesi nedeniyle tartıştı. Ağız Dalaşı sonrası Tekin Şanslı, parasını almak için çocukluk arkadaşı M.K’nın çağırdığı yere gitti. Gerisinde Şanslı’dan 5 yıldır haber alınamadı. Geçtiğimiz günlerde polis ekipleri, anlamsız bir arazide gömülü olan erkek cesedinin olduğuna dair ihbar aldı. Bunun üzerine harekete geçen suç oluşturan ofis amirliği ekipleri, manâsız bir arazide gömülü halde olan cesedin kimlik tespiti yapılabilmesi için araştırmalar sonrası DNA örneğini Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Yapılan incelemeler sonucunda cesedin takriben 5 yıl önce kaybolan 44 yaşındaki 2 çocuk babası Tekin Şanslı’ya ait olduğu öğrenildi. Durumu Uğurlu ailesine gösteren polis ekipleri, konuyla ilgili egzersiz başlatırken olaya ilişkin 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Aile ise Şanslı’yu öldüren şüpheli ya da şüphelilerin canice almasını istiyor.

“YETKİLİLERDEN RİCAM, YAPANLARIN YANINA KAR KALMASIN”

Konu hakkında konuşan Tekin Uğurlu’nun ağabeyi İsmail Uğurlu, “8 Ocak 2018’de kardeşim kayboldu. Ben o süre işe gidiyordum. Sabahtan bana bir telefon geldi. Dediler fakat “Tekin kayıptır” ben geri döndüm, geldim. Ondan daha sonra karakola gittik. Bir adım ilerleyemedik. Kim yapmış onu da biliyoruz. Televizyonlara da çıktık. Lakin her çıktığımız yerlerde bizi engellediler. Bırakmadılar çünkü o adamların arkaları kuvvetliydi. Ben yetkililere, Cumhurbaşkanımıza rica ediyorum. Bu yapanları cezasız bırakmasınlar. 4 yıl ciğerimiz yandı. Ben Cuma namazına gittim. Saat 11’di bana bir telefon geldi. Bir polis memuru beni aradı. Dedi ki “Kardeşini bulduk fakat ölüsünü bulduk, başınız sağ olsun’ dedi. Yetkililerden ricam bunu yapanları cezasız bırakmasınlar” dedi.

Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği üyesi'nin cesedi 5 yıl sonra toprağa gömülü bulundu

“İHBARI YAPAN DA KENDİ İÇLERİNDEN BİRİ”

Diğer ağabeyi Reşat Şanslı” Tekin Şanslı’nun abisiyim. 2018 tarihinde kardeşimiz kayboldu. Lakin arada 4 buçuk yıl geçtikten sonra burada bir ihbar üstüne gömüldüğü ortaya çıktı. İhbarı yapan da onların içinden birinin, kendi çıkar çatışması sonrasında birbirinden para istemişler. Para vermeyince buraya getirip gömdüren kişi de demiş ancak, “O vakit ben de yerini ihbar edeceğim”. Hatta şöyle deniliyor. Adapazarı’nda bir açıklama veriyor. Bir olaydan bahsediyor ama polisler bakıyor ama onların asıl ondan yanıt elde etmek istedikleri olay öbür. Onu anlattığı durum ayrı. Ondan sonradan araştırıyorlar ki olay buraya dek uzanıyor. Daha Sonra yer tarifi yapıyor. Böyle bir koordineli ya da soğukkanlılıkla işlenen cinayetler zinciri mevcut. Diyoruz oysa bunların kanı yerde kalmasın” diye konuştu.

Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği üyesi'nin cesedi 5 yıl sonra toprağa gömülü bulundu

“DEVLETİMİZİN EL KOYMASINI İSTİYORUZ”

Tekin Şanslı’nun kız kardeşi Fatma Uğurlu ise “5 yıldır kardeşim kayıptır ve acilen cesedi bulundu. Cesedi bulan suçlu da hemen içeridedir. Bunun bir tane avukat abisi var. Tüm dosyaları kapatıyormuş. Bu dosyanın üstünü de kapatacağını ve tekrardan kardeşini dışarı eli kolu sallayarak suçu başkasının üstüne atacağını düşünüyoruz. O yüzden bu işe devletimizin el koymasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir