Gazeteci Latif Şimşek: Cemal Enginyurt ağzı lağım kokan, küfürbaz bir adam

Gazeteci Latif Şimşek: Cemal Enginyurt ağzı lağım kokan, küfürbaz bir adam

Halkçı Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 6 Ağustos günü TV 100’de katıldığı televizyon programında bir öteki konuk Gazeteci Latif Yıldırım ile tartışmıştı. Yayınlama sırasında sinirlenen Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek’in üstüne yürümüş ve yaşanan kavga nedeniyle yayına ara verilmişti. Ağız Dalaşı devam ederken, Cemal Enginyurt ile birlikte kanala gelen ve devlete ait bir görevi bulunmayan değişken Emrah Topal ise Yıldırım’i darp etmişti. Gerçekleşen olaylar kameralara anbean yansıdı.

Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, güvenilmez Emrah Topal, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ OLAYIN TAKİPÇİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER”

Yaşanan tüm bu olaylar sonrası açıklamalarda yer alan Gazeteci Latif Yıldırım, yaşanan olayda herhangi bir taraf olmadığını, herkesin bu olaydan ders çıkarması gerektiğini söyledi. Bu tür konularda gazetecilerin tek cisim olmadığı takdirde gazetecilere saldırmanın kolaylaşacağını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

“Fazla sayıda gazeteci, siyasetçi dostum aradı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçmiş olsun dileklerini iletip olayın takipçisi olduğunu söylediler. Genel Başkanlar Mustafa Destici, Doğu Perinçek, İbrahim Çelebi, CHP’den, AK Parti’den, MHP’den çok sayıda siyasetçi arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Lakin meslektaşlarımdan da benim adımı vererek bir ayıplama yapmalarına lüzum yok. Bir gazeteciye yapılan saldırıya tepki göstermeleri gerekiyor. Yoksa doktorların başına gelen olaylar bir süre daha sonra gazetecilerin de başına gelmeye başlarsa, gazeteci arkadaşlar ‘Bunun tedbirini niye önceden almadık’ diye dövünebilirler.”

“ENGİNYURT’UN SALDIRISI GÖRÜNTÜLERDE VAR, GEREKLİ BÜTÜN DAVALARI AÇACAĞIM”

Olaya ait görüntülerin yayımlanmasına kendisinin izin verdiğini, bu sayede yaşanan olayların ortaya çıktığını anlatan Şimşek, “Kendisiyle (Cemal Enginyurt) stüdyoda naklen yayın esnasında yüz yüze geldik. Orada herhangi bir harekette bulunmaması, teke tek olduğumuz bir ortamda buna yiğitlik edememesi, ardındaki yayın kesilince korumaları demeye de dilim varmıyor, beslemelerinin içeriye girip Cemal Enginyurt’un talimatıyla bana saldırmaya başlamalarıdır. Ardından da ekranlarda gördünüz zaten. Gerekli tüm davaları açacağım. Koruması zaten tutuklandı. Cemal Enginyurt’la ilgili onun da saldırısı görüntülerde var. Hem de azmettirici olarak şikayetçiyiz kendisinden. Dokunulmazlığı kaldırılırsa yargılanmaya başlayacak” diye konuştu.

“GÜLTEKİN SAKIN ÇOK SERT İFADELERDE BULUNMUŞ KENDİSİNE”

Olaydan sonradan DP’li Enginyurt göre yayımlanan özür mektubunu eleştiren Latif Şimşek, mektubun Enginyurt ile Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın tartışması sonrası yayımlandığını vurgulayarak, “Özür mektubu gibi bir şey değil. Adam benden özür istemek yerine benden diğer herkesten özür diliyor. İki gün daha sonra gelen bir özür. Sıkışınca, tepkiler bu değin çoğalınca, siyasi hayatının bittiğini anlayınca böyle bir özür yayımlamak zorunda kaldı. Bana gelen bilgilere göre de Gültekin Uysal fazla sert ifadelerde bulunmuş kendisine. Partiyi mağdur durumda bıraktığını, bu şiddet olayının Demokrat Parti ile özdeşleşeceğini ve böylece gerekeni yapmasını istemiş, Gültekin Sakin ile tartışmışlar. Onun üzerine böyle bir özür açıklaması yaptı ama bu özürden başka her şeye benziyor” dedi.

“BU RESMEN BİR KUMPASTIR”

Cemal Enginyurt’un korumalarını saldırtacak hiçbir şey yapmadığını, yalnızca karşılıklı bir ağız dalaşı yaşandığını gösteren Yıldırım, olayın kumpas olduğunu bahis ederek, “Ortada hiçbir şey yokken, böyle bir şey yapılması bunun önceden hazırlanan bir kumpas olduğunu gösteriyor. Resmen bu bir kumpastır. Evvelden planlayarak, düşünerek o hareketi yapacaklarını kasıtlı olarak gelmişler stüdyoya. Cemal Enginyurt kasten ortamı gerdi. Benim de ona karakter olarak aynı sertlikte yanıt vereceğimi biliyordu. Olayların geleceği noktayı bildiği için zaten yayına girmeden önce 8 kişi gelmişler televizyona. Dışarıda çıkıp onlarla konuşmuş. Muhtemelen orada planladılar. ‘Ben ayağa kalktığım zaman siz de içeriye girin’ hesabı yapıldı. ‘Yayınlama kesildikten daha sonra dalarsınız’ dedi çağırmak fakat. Çünkü Pınar Ardor’a yayının kesilip kesilmediğini soruyor. Yayının kesildiğini söyledikten sonradan beslemelerine göze çarpan edip, dikte verip benim üzerime saldırtıyor” ifadelerini kullandı.

“AİLEME, ANNEME, ÇOCUKLARIMA AĞZA ALINMAYACAK GALİZ KÜFÜRLER SAVURDU”

DP’li Enginyurt’un yaşanan olayda kendisine küfürler ettiğini, bu küfürleri yayımlatacağını söyleyen Gazeteci Yıldırım, şunları kaydetti: “Ben korumanın araya girenlerden biri olduğunu düşünüyordum. 1,90’ın üzerinde, 110-120 kilo bir adam, azman orada bana saldırıyor. Ben olayın nereye gideceğini tahmin etmediğim için birincil aldığım darbeyle sersemledim. Ardından bir iki kere daha girişim olmuş. Onları da videodan izledim. Alçakça bir şey. Burada önemli olan bir şey daha var. Herkesin bunu bilmesi gerekiyor. Cemal Enginyurt ağzı lağım kokan, küfürbaz bir adam. Orada da o tartışma esnasında aileme, anneme, çocuklarıma ağza alınmayacak galiz küfürler savurmuş. O küfürleri de yayımlattıracağım ben. Herkesin bu adamın yüzünü görmesi gerekli. Böyle ağzı pis, ahlaksız bir adam. Ben şu anda onun ettiği küfürleri onun çocuklarına, ailesine asla yakıştıramam. Bu benim karakterime de uygun değil fakat kendisi ailesinden, çevresindekilerden utanarak yaşasın. O galiz, ağır, lağım kokan sözleri zaten ondan başkası da söyleyemezdi.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir