Gaziantep’te bir kişi meydanda üzerine benzin döküp kendini ateşe verdi

Gaziantep'te bir kişi meydanda üzerine benzin döküp kendini ateşe verdi

Şehitkamil ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda meydana gelen olayda, ailevi sorunları bulunduğunu açıklayan Cafer K. isimli kişi, meydana gelerek üstüne yakıt döktü.

KENDİNİ ATEŞE VERDİ

Şahıs, daha sonra elindeki çakmakla kendisini ateşe verdi. Olay sonrası vücudu alevlere teslim alan şahsa, çevrede gürültüsüz eylem yapan Gaziantepspor emekçileri su dökerek müdahale etti. Ağır yaralanan kişi, durum yerine gelen afiyet ekipleri göre yapılan birincil müdahalenin arkasında hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Ailevi sorunları olan şahıs, meydanın ortasında üzerine benzin döküp kendini yaktı

“DURUMU KÖTÜYDÜ”

Durum anını anlatan ve kendisini yakan şahsa ilk müdahaleyi yapan Osman Şimşek isimli yurttaş, “Üzerine bir şeyler dökerek yakınımıza geldi ve çakmağı çaktıktan sonradan aniden alev aldı. Biz de o sırada hemencecik yanımızdaki suları üzerine dökerek müdahale ettik. Vücudunda baya bir yanık vardı. Kıyafetleri de üstüne yapışmıştı. Yüzünde de yanık vardı. Durumu kötüydü yani” dedi.

Ailevi sorunları olan şahıs, meydanın ortasında üzerine benzin döküp kendini yaktı

“ŞİŞEYLE ÜZERİNE BİR ŞEYLER DÖKÜYORDU”

Olaya müdahale eden Mustafa Öztürk isimli diğer yurttaş ise “Elindeki çakmakla yakınımıza doğru geliyordu. Gelirken de elindeki şişeyle üstüne bir şeyler döküyordu. Sonrasında da çakmakla kendisini yaktı. İlk müdahaleyi biz yaptık ama vücudunda baya bir yanık vardı. Bilinci açıktı, kendisindeydi fakat durumu sıkıntılıydı” diye konuştu.

Vücudunda önemli yanıklar oluşan şahsın tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.