Gece bekçisinin itiraflarının ardından 3 cinayet çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi de var

Gece bekçisinin itiraflarının ardından 3 cinayet çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi de var

Pendik’te 2006 yılında bir tekstil firmasının muhasebeciliğini yapan Bülent Demir içerisinde personelin maaşları olan 80 bin lira para dolu kasa ile ortadan kayboldu. Bülent Demir’in cesedi, 10 gün daha sonra bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla bağlanmış ve boğazı kesilerek öldürülmüş olarak Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ağaçlık alanda bulundu. Çelik kasa ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde gevşemiş halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Demir’i öldürerek kasadaki paraları çalan kişilere ulaşılamadı.

Gece bekçisinin itirafı cinayetleri ortaya çıkardı! Korkunç şekilde katledilmişlerBülent Demir

GECE BEKÇİSİ HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili bilinmeyen olarak kalan dosya, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Canice Ofis Amirliği ekipleri göre takriben 1,5 ay önce her tarafta açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada çalışan gece bekçisi olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı aşırmak için A.B.E. ve Murat Dayanç ile plan yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Demir’i kendilerini tanıdığı için öldürdüklerini söyleyen Mustafa M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, ama bu şahısların cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Gece bekçisinin itirafı cinayetleri ortaya çıkardı! Korkunç şekilde katledilmişlerMustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 sene geçtikten sonra, 2014 yılında, kabahat ortağı Murat Dayanç’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle korkutma ettiğini söyleyen Mustafa M., A.B.E. ile birlikte Murat Dayanç’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’de ağaçlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yanlamasına faili bilinmez olarak kalan Murat Dayanç cinayeti dosyası da kapatıldı.

GALATASARAYLI KONGRE ÜYESİNİN CİNAYETİNİ DE İTİRAF ETTİ

Sorgusu devam eden Mustafa M., 2018 yılından bu yanlamasına kayıp olarak aranan Galatasaray Kongre Üyesi meslek insanı Tekin Şanslı cinayetinden de bahsetti. Tekin Şanslı’yu arasında alacak verecek meselesi bulunan M.B. isimli bir kişinin otomobil içerisinde öldürdüğünü söyleyen Mustafa M., sonra M.B.’nin babası B.B. ile birlikte cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoyol kenarındaki bir alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine Mustafa M., söylediği bölgede yer göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmalarında, Tekin Uğurlu’ya ait gövde ve kemik parçalarına ulaşıldı. Olaylar İstanbul ilinde gerçekleştiği için, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., sevk edildiği adli makamlar göre tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardındaki bugün adliyeye sevk edildi.

Gece bekçisinin itirafı cinayetleri ortaya çıkardı! Korkunç şekilde katledilmişlerBülent Dayanç
Gece bekçisinin itirafı cinayetleri ortaya çıkardı! Korkunç şekilde katledilmişler Tekin Şanslı

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir