Geceleri davul sesleri geliyor diye herkes kaçtı, o 21 yıldır ‘cinli’ denilen köyde tek yaşıyor

Geceleri davul sesleri geliyor diye herkes kaçtı, o 21 yıldır 'cinli' denilen köyde tek yaşıyor

Türkiye’de ismi duyulunca insanların irkildiği birçok yer var. Bu yerlerden biri de Aydın’ın Söke ilçesindeki Kızıldağlar köyü. Tam 21 sene önce köyde cin olduğu iddiası sebebiyle tüm köy sakinleri diğer yere taşındı. İddialara tarafından köyde gece zamanında düğün olmamasına rağmen davul sesleri duyuluyordu, bu sesleri çıkaranların ise cinler olduğuna inanılıyordu.

CÜMBÜR CEMAAT GİTTİ FAKAT O GİTMEDİ

Kızıldağlar köyünde tek kalan kişi ise şimdi 73 yaşında olan Hulusi Gün adlı vatandaş oldu. Baras Akçakaya köyünde doğan fakat sonra Kızıldağlar’a göç eden ve çobanlık yapan Gün, köyde elektrik olmaması sebebiyle de el gücüyle çiftçilik yapıyor. Hem köyde su olmadığından kendi suyunu bidon bidon diğer bir bölgeden taşıyor. Gün, yine de ölene kadar köyünde kalmakta istikrarlı.

NASIL YAŞADIĞI MERAK EDİLİYOR

Hulusi Gün’ün acayip yaşamı, vatandaşlar göre merak ediliyor. bu nedenle Gün’e ait kısa bir belgesel zaman zaman gündem oluyor. Geçtiğimiz dönemlerde Hayalhanem adlı kanala konuşan Gün, yaşadığı hayatı özetledi.

“BEN KATIYEN KORKMAM”

Gün, o belgeselde köydeki yaşamına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Ben korkmam. Çocukluğumdan beri dağda koyun güderim. Biz çocuktuk o süre, semerin kudurduğunu söylediler, adamın üzerine geliyormuş. Adamın gözleri de korkunçtu, o kadar korkutuyorlardı bizi.

“DAVUL SESİ DUYANLAR VARDI”

Geceleri davul sesleri geliyor diyorlar, ben daha böylece bir şey yaşamadım. Yaşayanlar var. Bu cinlerin, şeytanların bulunduğu bir mahalle varmış, o semtte gecenin yarısında davul zurna çalarmış, oynarlarmış. Sesler duyulurmuş, kendilerini göstermezlermiş. Yalnızca ses gelirmiş.

“BURAYI TERK ETME NİYETİM DEĞIL”

Burada elektrik değil, su yok. Rezil oluyorum. Lakin davul seslerini duysam ben bu köyü yine de terk etmem. Valla yanlarına giderim. Korkmam. Ben yalnız yaşamaktan hiç aciz değilim. 21 yıldan bu yandan yalnız yaşıyorum burada. Allah ömür verdikçe de yaşayacağım.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.