Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, 6’lı masadaki ortağı Kılıçdaroğlu hakkında konuştu: Adaylık talebi olmadı

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, 6'lı masadaki ortağı Kılıçdaroğlu hakkında konuştu: Adaylık talebi olmadı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karar TV’de gazeteciler Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtladı. Türkiye gündeminden 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayına değin çoğu konuda değerlendirmelerde yer alan Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun muhtemel Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında da uyarı çeken ifadeler kullandı.

“BİZE SÖYLEDİĞİ BİR ŞEY YOK”

Kılıçdaroğlu’nun adaylık talebiyle kendilerine gelmediğini gösteren Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla ilgili kendisinin bize söylediği bir şey değil, konuşulmadı. Bizim konuşmalarımızı dinlerseniz, hepimizin kendi partimizin iddiasına güvendiğini görürsünüz. İddialı konuşmak öbür şey, Cumhurbaşkanı adayı almak farklı şey. Hepimizle ilgili bu konuşuluyor” dedi.

“BANA DA ADAYLIKLA İLGİLİ MESAJLAR GELİYOR”

Kendisine de aday olması yönünde mesajlar geldiğini aktaran Davutoğlu, “Bana da mesajlar geliyor adaylıkla ilgili ama günü geldiğinde konuşulur her şey. Şunu ayrıntıları ile belirtmek isterim tabi, Erdoğan’ın o gücünü kullanacak kimseyi seçmeyeceğiz. Bir kişi gelecek ve herkesi kurtaracak diye bir şey değil. Bu milleti hep beraber kurtaracağız ve tek bir kişiye öyle bir zor vermeyeceğiz. Geçiş sürecinde de aşırı bir baskı kullanımı afet getirir. derhal Cumhurbaşkanı kararnamesi var mesela, öyle değil, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gibi bir şey yapılabilir. Mesela başbakanlık döneminde olduğu gibi, bütün üyeler imzalayacak, 6 liderin imzası olacak” ifadelerini kullandı.

“ALTILI MASADAN IKI TARAFLI NAMZET ÇIKMAZSA İYİ OLMAZ”

Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Altılı masadan karşilikli namzet çıkmazsa bunun iktidarın işine geleceğine ve ittifakın toplumdaki algısına şayet hasar vereceğine katılıyorum. Fakat biz bu masa için çok uğraştık ve ortak namzet çıkmazsa da dağılmayız. Dağılmasını da ben hiç istemem.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir