Google, Samsun’daki Atatürk Bulvarı ismini Baki Esen Caddesi olarak değiştirince vatandaşların tepkisini çekti! Belediyeden açıklama geldi

Google, Samsun'daki Atatürk Bulvarı ismini Baki Esen Caddesi olarak değiştirince vatandaşların tepkisini çekti! Belediyeden açıklama geldi

Google, Samsun’da büyük bir karışıklığa imza attı. Kentin en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Bulvarı’nın ismindeki değişim vatandaşları şaşkına uğrattı.

34 KİLOMETRELİK YOLUN ADINI DEĞİŞTİRDİLER

Samsun kent merkezinde Valilik önünden geçen, batıda 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu’na, doğuda Tekkeköy Belediyesi’ne uzanan yaklaşık 34 kilometre yol son 1 haftadır harita uygulamasında ‘Baki Esen Caddesi’ olarak gözükmeye başladı.

VATANDAŞLAR BELEDİYE’Yİ ARADI

Şehir merkezindeki başlıca arterlerden biri olan ve Samsun- Sinop ve Samsun- Ordu karayoluna bağlanan Atatürk Bulvarı’nın isminde yaşanan kaos vatandaşlarca da fark edildi. Atatürk Bulvarı için bir ad değişikliği olup olmadığı yönünde Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne sorular yöneltildi.

Google'dan şaşırtan hata: Atatürk Bulvarı'nı 'Baki Esen Caddesi' yaptı

“DÜZELTİLMESİ İÇİN TALEPTE BULUNDUK”

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, belediye meclisinde herhangi bir karar alınmadığını, durumun Google’ın yaptığı bir hatadan kaynaklandığını belirtti. Durumun düzeltilmesi ve yolun Atatürk Bulvarı adıyla her yerde gözükmesi için zorunlu müracaatları yaptıklarını ifade eden İlhan Bayram, “Bu duruma müdahale ettik. Gerçekte bir yanılgı var. Nasıl oldu, onu da bilemiyoruz. Biz zorunlu yerleri ikaz ettik. Düzeltilmesi için talepte bulunduk. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ad değişikliği gibi böyle bir karar geçmedi. Böyle bir şey olabilir mi? Bizden kaynaklı bir koşul değil. Geçen hafta durumu ayrım ettik. Düzeltilmesi için gerekli yerlere ulaştık” dedi.

Diğer navigasyon uygulamalarında ise ad yanlışlığına rastlanmadı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.