Gram altının fiyatı 1.021 lira seviyesinden işlem görüyor

Gram altının fiyatı 1.021 lira seviyesinden işlem görüyor

Dün altının gram fiyatı, ons altındaki düşüşe paralel değer kaybederek günü 1.016 liradan tamamladı.
Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının arkasında saat 11.03 itibarıyla önceki kapanışının 1.021 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.654 lira, Cumhuriyet altını da 6.892 liradan satılıyor. Dün, yüzde 0,2 azalışla 1.823,3 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,2 üstünde 1.826,2 dolardan operasyon görüyor.

PİYASALARDA SON DURUM

Analistler, makroekonomik verilerdeki yavaşlama işaretinin merkez bankalarının sıkılaştırıcı politikalardaki kavgacı duruşunu törpüleyeceği beklentisiyle altının ons fiyatının sınırlı da olsa toparladığını bildirdi. Bugün Almanya’da Ifo iş dünyası güven endeksleri ile ABD’de Michigan Üniversitesi alıcı güven endeksi ve ev satışları verilerinin takip edileceğini gösteren analistler, ABD ve Avrupa merkez bankası yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin de yatırımcıların odağında olduğunu kaydetti. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.800 doların yardım, 1.850 doların direnç olarak takip edileceğini söyledi.

Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne dek?

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.