Gram altının fiyatı yeni günde 1.026 lira seviyesinden işlem görüyor

Gram altının fiyatı yeni günde 1.026 lira seviyesinden işlem görüyor

Dün altının gram fiyatı, ons altındaki yükselişe paralel değerinde kazanarak günü yüzde 0,3 artışla 1.024,8 liradan tamamladı.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının arkasında saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışının 0,1 üzerinde 1.025,7 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.683 lira, Cumhuriyet altını da 6.872 liradan satılıyor.

Dün, yüzde 0,2 artışla 1.837,6 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın derhal altında 1.837,2 dolardan işlem görüyor.

FED BAŞKANI’NIN AÇIKLAMASI SONRASI PİYASADA KARIŞIK SEYİR

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın dünkü açıklamaları sonrası piyasalarda karmakarışık bir seyir izlendiğini bildirdi. Powell’ın ABD Kongresi’nde bugün devam edeceği sunumu ve ardından vereceği mesajların yatırımcıların odağında bulunduğunu belirten analistler, Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkililerinin açıklamalarının da takip edileceğini kaydetti. Dün, ABD Senato’sunda para politikası raporunu paylaşan Powell, bankanın temmuz sonrası için politikalarının gelecek makroekonomik verilere kadar toplantıdan toplantıya kararlaştırılacağını dile getirdi. Powell, yükselen enflasyona karşısında 100 baz puanlık faiz artışının masada olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine ise “Hiçbir niyet için masadan bir şeyi kaldırmayacağım.” yanıtını verdi.

Analistler, bugünün data gündeminde ise dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endekslerinin (PMI) yanı sıra ABD’de haftalık işsizlik başvuruları ve ödemeler dengesinin öne çıktığını ifade ederek, bono ve döviz piyasasının seyrinin de izlenmesi gerektiğini söyledi. Teknik açıdan altının ons fiyatında 1.810 doların takviye konumunda olduğunu vurgulayan analistler, 1.870 doların direnç olarak takip edileceğini belirtti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.