Gram altının fiyatı yeni günde 969 lira seviyesinden işlem görüyor

Gram altının fiyatı yeni günde 969 lira seviyesinden işlem görüyor

Dün, dolar kurundaki yükselişe karşın ons altın fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,1 azalışla 963,3 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne ise yükselişle başlamasının peşinde saat 10.45 itibarıyla önceki kapanışının 0,7 üstünde 969 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.550 lira, Cumhuriyet altını da 6.549 liradan satılıyor. Ons altının fiyatı, dün 1.732,4 dolarla Eylül 2021’den bu yanlamasına en düşük seviyeyi görmesinin gerisinde bugün önceki kapanışına kadar yüzde 0,3 artışla 1.742dolardan işlem görüyor.

PİYASALARDA SON DURUM

Analistler, dün açıklanan ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısına ait tutanaklarda bankanın enflasyonu düşürme kararlılığı göstereceği yönündeki görüşün ağırlıklı olması ile emtia piyasalarında dalgalanmanın arttığını söyledi. Bugün, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) son toplantısına dair detayların yatırımcıların odağına yerleştiğini aktaran analistler, data gündeminde ise yurt içinde para ve banka istatistikleri, yurt dışarıda da ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları, ADP özel sektör istihdamı ve dış ticaret dengesi verilerinin öne çıktığını kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların takviye, 1.760 doların dayanıklılık konumunda bulunduğunu bildirdi.

Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne dek? Çeyrek altın ne dek?

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.