Güne yükselişle başlayan Dolar/TL 17,36 seviyelerinde işlem görüyor

Güne yükselişle başlayan Dolar/TL 17,36 seviyelerinde işlem görüyor

Dün gizli bir bantta yatay hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,02 üzerinde 17,3369’dan tamamladı. Dolar/TL, bugüne ise yükselişle başlamasının peşinde saat 10.40 itibarıyla 17,35’den işlem görüyor.

EURO VE STERLİNDE SON DURUM

Aynı dakikalarda avro/TL 18,21’den, sterlin/TL ise21,14’den satılıyor. Dolar endeksi, dün 104’ün altını görmesinin peşinde yükselişe geçti ve bugün 105’i test etti. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,4 altında 1,04’te dengelendi.

FED’İN FAİZ KARARI SONRASI ANALİSTLERİN YORUMU

Analistler, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın bugün oluşturacağı talimatlar öncesi artan resesyon endişesiyle tehlike iştahının düşük seyrettiğini söyledi. Para politikaları ve ekonomik aktiviteye ilişkin belirsizliklerin küresel çapta dolar talebinin güçlü kalmasını sağladığını aktaran analistler, Powell’ın bugün ve yarın Senato’ya sunacağı para politikası raporu ve Fed’in yol haritasına ilişkin sözle yönlendirmelerinin piyasalarda oynaklığı artırabileceğini açıklama etti. Analistler, bugün Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin açıklamalarının da gündemin odağında bulunduğunu, bilgi gündeminde ise Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksinin öne çıktığını belirterek, teknik açıdan dolar endeksi için 105’in üstünde kalıcılık sağlanması durumunda 105,8’in dayanıklılık, 103,9’un ise takviye olarak izleneceğini kaydetti.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.