Günün kahramanı Kocaeli’de! Hem engelli kocasını hem de yaşlı kadını arabanın altında kalmaktan kurtardı

Günün kahramanı Kocaeli'de! Hem engelli kocasını hem de yaşlı kadını arabanın altında kalmaktan kurtardı

Gölcük ilçesi İhsaniye Merkez Mahallesi’nde meydana gelen olayda Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, dernekten çıkarak işlettiği tuhafiyeye geldi. Bat, araçtan inerek eşinin getirdiği akülü tekerlekli sandalyeye binmeye çalışırken otomobil hareket etti. Yere düşen Hasan Bat’ı aracın aşağıda kalmaktan son anda eşi Fatma kurtardı. Hareket eden otomobilin de peşinden koşan Fatma Bat, 80 yaşındaki kadının ezilmesini de kıl payı önledi.
O anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Bu kadın bir kahraman! Saniyeler içinde hem eşini hem de yaşlı kadını kurtardı

“ALLAH HERKESE BÖYLE BİR BENZEŞEN NASİP ETSİN”

Olayı anlatan Hasan Bat, “Ablamla dernekten çıkarak dükkanıma geldim. Eşim bana akülü sandalyeyi getirdiğinde arabadan inmek istedim. El frenini çekmemem arabanın hareket etmesine sebep oldu. O anda düştüm ve eşim tekerleğin altından çekti, kurtardı. sonra eşim dışarı giden aracın peşinden koşarak yaşlı teyzenin de hayatını kurtardı. Teyzeyle araç arasında bir metre değin uzaklık vardı, teyzenin hiçbir şeyden haberi de yoktu. Eşim arabanın içine atlayarak el frenini çekti ve teyzenin de hayatını kurtardı. Allah herkese böyle bir eş nasip etsin, kendisine teşekkür ediyorum. Parmağımın üzerine düştüğüm için başparmağım kırıldı, dizimde ağrı var lakin az kalsın kurtuldum. Eşim beni arabanın altından almasaydı şu anda iki ayağım da altındaydı” dedi.

Bu kadın bir kahraman! Saniyeler içinde hem eşini hem de yaşlı kadını kurtardı

“O KADININ CANI SÖZ KONUSUYDU”

Eşini kurtaran Fatma Bat, “Soğukkanlılığımı kuruyarak eşimi ve teyzeyi kurtardım. Daha Sonra düşündüm fiilen büyük bir yiğitlik. O teyze hiçbir şeyden haberi olmadan arabaya içten yürüyordu. Sırf o kadını gördüğüm için koşma ihtiyacı duydum. Arabaya bir şey olması bir şey ifade etmiyordu, o kadının canı söz konusuydu. O kadın 80 yaşında vardı, otomobil çarpmış olsaydı şu an yaşamıyor olabilirdi, soğukkanlılığımı korudum. Fazla şükür minik bir kırıkla atlattık. Yapmam gerekeni yaptık. Allah kimseye yaşatmasın” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir