Hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Cübbeli Ahmet Hoca’ya vasiyeti: Benim yakınımda kendine bir mezar al

Hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Cübbeli Ahmet Hoca'ya vasiyeti: Benim yakınımda kendine bir mezar al

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeniyle çare gördüğü hastanede 93 yaşında vefat etti. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sevgili şeyhimiz Mahmut Efendi Hazretlerimiz Hakk’a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle ümmet-i Muhammed’in başı sağ olsun” ifadeleri yer aldı. Ustaosmanoğlu’nun cenazesi yarın öğlen namazı sonrasında Fatih Camii’nden kaldırılacak.

BİRÇOK İSİM BAŞSAĞLIĞI MESAJI PAYLAŞTI

Vefat haberi sonrası ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok siyasi ve ünlü isim başsağlığı mesajı paylaştı. Cübbeli Ahmet Öğretmen olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de Ustaosmanoğlu için bir taziye mesajı yayımladı. Ünlü, açıklamasında “Kutbü’l-ektâb, Ğavsü’l-evtâd ve Hicrî 15. Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerimiz Rahmet-i Rahmân’a vâsıl olmuştur. Allâh-u Teâlâ, kendisine fevka’t-tecellîler ihsân eylesin ve azîz rûhunu Silsile-i Aliyye-i Nakşibediyye-i Müceddidiyye-i Hâlidiyye ricâlinin ervâh-ı tayyibelerine ilhâk eylesin. Âmîn!” ifadelerini kullandı.

“BENİM YAKINIMDAN BİR KABIR AL”

ÖTE YANDAN Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümü sonrası Cübbeli Ahmet Hoca’nın yıllar önce HaberTürk’e verdiği röportajda söyledikleri baştan gündem oldu. Cübbeli, o röportajda Ustaosmanoğlu’nun kendisinden bir istekte bulunarak “Hocamın yanında hizmet bana da nasip oldu. 30 yıl dek önce bir gün kendisine tefsir okuduğum anda buyurdu ki ‘Benim yakınımda kendine bir kabir al. Bana orada tefsir okursun.’ Natürel evliyaların sözleri gereksiz yere olmaz. Ben bir müjde anladım buradan. İnşallah imanla ölmem nasip olacak ama bir evliya bana kabirde birliktelik vaadediyor. Benim için en büyük müjdedir.” demişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.