Hemşireden 7 milyon liralık ilaç soygunu! Gerekçesi şaşkına çevirdi

Hemşireden 7 milyon liralık ilaç soygunu! Gerekçesi şaşkına çevirdi

Ekipler, piyasa değeri yaklaşık 7 milyon lira olan 689 kutu ilacın serviste yatan hastalara verilmediğini, yasa dışı yollarla satıldığını saptama etti. Savcılığın yakalama kararı çıkartmasının ardından harekete geçen ekipler, belirsiz hemşire Nardane B.’yi (48), 16 Haziran sabahı evine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

15 DOKTOR ADINA TALEP OLUŞTURDU

Yapılan çalışmada zanlının, sistemlerini açık bırakan 15 hekim adına söz konusu ilaçlar için istek oluşturduğu, sonra da hastanenin eczanesine gidip diğer bir hemşirenin adını ve imzasını kullanarak ilaçları aldığı ortaya çıktı. Zanlının hem kanser hastası olmayan hastalara da kanser ilacı yazdığı belirlendi. Zanlı, aldığı ilaçları kabahat ortakları Levent E. ile Cem B.’ye verdiği, bu kişilerin de yasadışı yollardan satmak yaptığı tespit edildi. Hem zanlının bu işlemler karşılığında da 500 ila bin 500 lira arasında kurul aldığı öne sürüldü.

Hastaneden 7 milyon liralık ilaç vurgunu! Tutuklanan hemşirenin ifadesi pes dedirtti

İFADESİ PES DEDİRTTİ: MADDİ DURUMUM İYİ DEĞİLDİ

Bir hastane görevlisinin şikayeti üzerine Sağlık Durumu Bakanlığı’ndan müfettişin görevlendirildiği, yapılan incelemenin ardındaki zanlının bir aile sağlığı merkezine gönderildiği öğrenildi. öte taraftan, zanlının suç ortaklarının da bir zaman önce gözaltına alınıp, ‘uyuşturucu ticareti’ suçundan tutuklandığı belirtildi. Zanlı Nardane B., emniyetteki ifadesinde, “Maddesel durumum iyi değildi. O yüzden yaptım” dediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilen Nurdane B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.