Hurda toplayan 4 kişi buldukları varilleri dereye döktü: 8 kişi hastanelik oldu

Hurda toplayan 4 kişi buldukları varilleri dereye döktü: 8 kişi hastanelik oldu

Samsun’un Tekkeköy ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Tramvay İstasyonu karşısındaki çay kenarında dün gece 23.30 sıralarında ‘Ormanlık alana varillerden meçhul bir atık madde döküldüğü’ ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

20 ADET VARİL BULUNDU

Olay yerine dışarı giden polis, park halindeki araçta 20 adet varil bulunduğunu saptama etti. Olay uygun yer alan İ.A.ile S.A.adlı bayan bahse konu varilleri Atatürk Bulvarı üzerinde etkinlik belirten bir petrol şirketinin arka kısmında çöpe atılmış halde bulduklarını, varilleri boşalttıktan sonradan külüstür olarak değerlendireceklerini söyledi.

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu

8 KİŞİ HASTANELİK OLDU

Polis varillerin bir kısmının ağaçlık alana, bir kısmının da dereye boşaltıldığını tespit etti. Etrafa yayılan kokular yüzünden 4’ü polis ile durum yerinde yer alan şahıslarla birlikte 8 birey dökülen maddeden etkilenerek hastanelik oldu.

DURUM YERİNE AFAD EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi. Yapılan tespitlerde varillerde kimyasal madde etil, metil ve keton tespit edildi. Hastaneye kaldırılan 4’ü polis 8 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu

SERBEST BIRAKILDILAR

Tedavilerini ardından Tekkeköy polisi göre gözaltına alınan İ.A., T.İ., V.A. ile S.A. adlı bayan, “çevrenin kasten kirletilmesi ve genel güvenliğin kasıtlı olarak tehlikeye sokulması” suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye açıklama veren 4 birey adli denetleme şartıyla hür bırakıldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.