Husumetlilerine kadın elbisesi giydirip, mermi yutturmuşlardı! O sanıklar yargı önüne çıktı

Husumetlilerine kadın elbisesi giydirip, mermi yutturmuşlardı! O sanıklar yargı önüne çıktı

Yıldırım ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde 10 Şubat’ta meydana gelen olayda, Gamze Ü. isimli benzer kızı seven Erhan.M. ile Yaşar Deniz Çakıcı, aralarındaki husumeti çözmek için bir araya geldi. Erhan M. arkadaşı Mehmet Şahin ile birlikte Çakıcı’nın evine gitti. Burada taraflar arasında ağız dalaşı çıktı.

MERMİ YUTTURUP KADIN ELBİSESİ GİYDİRDİLER

Yaşar Deniz Çakıcı, yanındaki Ebubekir Tokatlı ve Gökhan Yılmaz ile birlikte Erhan M. ve Mehmet Şahin’in ellerini kelepçeleyip ayaklarını bağlayarak ağzını bantladıktan sonra yere yatırarak tekme ve yumruklarla dövdü. Bu sırada Yaşar Deniz Çakıcı belinden çıkardığı tabancayı, Erhan M.’nin ağzına sokup korkutma etti ve mermi yutturdu. Şüpheliler, kıyafetlerini çıkardıkları Erhan M.’ye bayan elbisesi giydirdi. O anları da Mehmet Şahin’e tehditle cep telefonu kamerasıyla kaydettirdi.

Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma

TUTUKLANDILAR

Yaşar Deniz Çakıcı’nın, sosyal medya hesabından paylaştığı cefa görüntülerini izleyen Erhan M.’nin arkadaşları, durumu polise bildirdi. İhbar üstüne İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Çakıcı’nın evine egemen yaptı. Erhan M. ile Mehmet Şahin’i kurtaran polis, Yaşar Deniz Çakıcı’yı ise gözaltına aldı. Ekipler, bir süre sonra da Ebubekir Tokatlı ve Gökhan Yılmaz ile bu sırada benzer evde bulunan Gamze Ü.’yü yakaladı. Görüntüleri çektiği saptama edilen Mehmet Şahin de gözaltına alındı. ‘Eskici’ olan soyadını 3 sene önce Çakıcı olarak değiştirdiği belirlenen Yaşar Deniz Çakıcı ile öteki 4 değişken, Bursa Adliyesi’ne sevk edildi. Yaşar Deniz Çakıcı, Ebubekir Tokatlı, Gökhan Yılmaz ve Mehmet Şahin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gamze Ü. ise adli kontrol şartıyla özgür bırakıldı.

Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma

İLK KERE HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Haklarında ‘yağma’, ‘yaralama’, ‘hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘şantaj’, ‘silahla tehdit’ suçlarından 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanıklar, ilk kez baskın karşısına çıktı. Bursa 10’uncu Ağır Cinayet Mahkemesi’nce güvenlik nedeniyle gazeteci ve izleyicilerin alınmadığı duruşmada sanıklar, sanık sayısının çok olması ve mahkeme süresinin uzamaması için tutanaklara geçirilmek üzere duruşma mübaşirinin kamerasına konuştu.

“DURUM O ANKİ HEYECAN VE HIDDET İLE YAŞANDI”

Emniyetteki savunmalarını her yerde eden sanıklardan Yaşar Deniz Çakıcı, Erhan M.’yi daha önce tanımadığını, olay günü tutuksuz davalı Gamze Ü. aracılığıyla tanıdığını öne sürdü. Evine zor kullanarak girmeye çalışan Erhan M. ile aralarında kavga çıktığını söyleyen Çakıcı, “Erhan M., Gamze Ü.’nün eski erkek arkadaşıydı. Gamze benim kardeşim gibidir. O gün Gamze’yi benim evime gelirken takip etmiş. İçeriye zor kullanarak girmeye çalışınca, aramızda tartışma çıktı. Olay, o anki heyecan ve öfkeyle yaşandı. sonradan Erhan M. ile konuşup anlaştık ve aramızda bir sorun kalmadı. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Pişmanım” dedi.

Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma

“TAHLİYEMİ TALEP EDİYORUM”

Yaşar Deniz Çakıcı’nın dayısı olduğunu söyleyen Gökhan Yılmaz ise durum sırasında evde olduğunu ancak işten bitap geldiği için uyuduğunu dile getirerek, “Yaşananların hiçbir aşamasına tanık olmadım. Sesleri duyup uyandığımda tarafları sakinleştirdim. 4 aydır hileli yere cezaevinde yatıyorum. Tahliyemi istek ediyorum” diye konuştu.

Ebubekir Tokatlı, “Bursa’da Erhan M’yi konuk olarak ağırladık. Erhan M.’in, Mehmet Şahin’e karşı yaptığı eylemler nedeniyle suça konu olan olayı yaptık. Pişmanım. Olay anında heyecan ve sinirli hareket ettik. Keşke böyle bir olay olmasaydı” diyerek tahliyesini talep ederken, tutuksuz davalı Gamze Ü. ise savunmasında Erhan M.’nin eski erkek arkadaşı olduğunu, daha önce de kendisini tehdit ettiği için hakkında uzaklaştırma kararı çıkardığını belirtti. Gamze Ü., ağabeyi gibi gördüğünü söylediği Yaşar Deniz Çakıcı’nın evine sırası gelmişken Erhan M.’nin kendisini peşine düşüp takip ettiğini ve olayın bu yüzden yaşandığını kaydetti. Müşteki davalı Mehmet Şahin de tüm sanıklardan davacı olduğunu belirtti. İşkence görüntülerini kendi isteğiyle çekmediğini söyleyen Şahin, “Darbderek beni zorladılar” dedi.

“YAŞAR ZOR KULLANARAK EVE ALDI”

Müşteki Erhan M., “Ben sanıklardan Yaşar Deniz Çakıcı’dan ve müşteki davalı Mehmet Şahin’den şikayetçiyim. Öteki sanıklardan davacı değilim” dedi. Savcının sorusu üstüne Erhan M., “Beni Yaşar Deniz Çakıcı ters kelepçe yapar gibi eve zor kullanarak aldı. Yanında da Mehmet Şahin, Ebubekir Tokatlı vardı. Kafamı sanırım Mehmet tutmuştu. Ebubekir dış kapıyı açtı ve beni içeriye aldılar” diye konuştu.

BİR KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Mahkeme heyeti, ara kararında, sanıklardan Mehmet Şahin’in tahliyesine karar verirken, tahliye taleplerini reddettiği sanıklar Yaşar Deniz Çakıcı, Ebubekir Tokatlı ve Gökhan Yılmaz’ın tutukluluk hallerinin devamına, Gamze Ü.’nün ise konutu terk etmeme yönündeki adli yoklama şartının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma
Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma
Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.