İBB Başkanı İmamoğlu’ndan sitem: Bazı işgüzarlar çimentolu suları yağmur suyu kanallarına bırakıyor, evleri, işyerlerini su basıyor

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan sitem: Bazı işgüzarlar çimentolu suları yağmur suyu kanallarına bırakıyor, evleri, işyerlerini su basıyor

Turuncu kodlu uyarının yapıldığı İstanbul’da, yağış az önce beklenen düzeyde etkin olmadı. AKOM’da bir yorumlama yapan İBB Başkanı İmamoğlu, yağışın kentin doğusuna kaydığını söyledi. Yeni verilere kadar saat 15.00’ten itibaren Şile, Pendik, Kartal ve Tuzla’da şiddetli yağış bekleniyor.

İMAMOĞLU KONTROLÜ AKOM’DAN YÜRÜTÜYOR

Sabah saatlerinden itibaren Facia ve Koordinasyon Merkezi’ne giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yürütülen çalışmaları buradan takip etti. Kameralar karşısına geçerek bundan başka basın açıklaması yapan İmamoğlu, “Işlem devam ediyor. Bu konuda ayrıca AFAD’ın ayrıca AKOM olarak bizlerin yaptığı yağmur uyarısıyla beraber kurumumuz, bu hafta başından beri teyakkuzda, süreçle ilgili tedbirlerini rutinin dışına çıkartarak arttırmış durumda ve yoğun bir çalışma içerisinde. şimdi bütün ilgili kurumlarımızın yöneticileri burada. Kontrolü buradan yürütüyoruz. İstanbul genelinde, hemen büsbütün hazırlanmış olan 4 bin 625 personelimiz sahada. Bin 831 vasıta-ekipmanla birlikte de vatandaşlarımızın yaşayacağı zorluklara karşı hazırlıklarını yapmış bir biçimde bu sağanak yağışa karşısında müdahaleyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

İMAMOĞLU’NDAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Beklenen yağmurun tahmin edilen ölçüde etkin olmazken İmamoğlu, sosyal ağ hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Çimentolu suların yağmur kanallarına bırakıldığını açıklayan İmamoğlu, İSKİ ekipleri kadar Silivri’de çekilen fotoğrafı paylaşarak “Bir Takım işgüzarlar beton mikserlerinin temizliğini yapıyor, çimentolu suları yağmur suyu kanallarına bırakıyor, daha sonra beton donuyor, kanal tıkanıyor, evleri ve işyerlerini su basıyor. YAPMAYIN” ifadelerine yer verdi.

İşte İmamoğlu’nun o paylaşımı;

Çimentolu suların yağmur kanallarına bırakılması İmamoğlu'nu isyan ettirdi: İşgüzarlık bu

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir